Dbanie o środowisko, skuteczność działania oraz chęć zabijania mikroorganizmów m.in. z podłóg, przyczyniły się do ogromnego zainteresowania mopami parowymi w ostatnim czasie.

Wysoka temperatura pary w połączeniu z dużym ciśnieniem, doskonale radzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, takimi jak tłuszcz czy nawet delikatne osady z kamienia. Gorąca para wodna zabija do 99,9% mikroorganizmów i bakterii, pozostawiając powierzchnię nie tylko czystą, ale także zdezynfekowaną. No i najważniejsze. Do czyszczenia wystarczy woda z kranu, więc nie potrzeba żadnych preparatów chemicznych.

Przed wyborem mopa parowego zawsze zwracamy uwagę na 3 ważne elementy: regulację strumienia pary, wagę urządzenia oraz długość przewodu zasilającego.

Regulacja strumienia pary oraz moc samego urządzenia pozwalają sprzątać bardziej efektywnie. Jest to szczególnie ważne w trakcie czyszczenia delikatnych drewnianych podłóg oraz innych wrażliwych na wilgoć powierzchni. Wybierając urządzenie wielofunkcyjnie, najważniejszym parametrem będzie ciśnienie pod jakim wyrzucana jest para. Jest to główna informacja, który wpływa na możliwości urządzenia podczas usuwania ciężkich zabrudzeń.

Waga urządzenia oraz długość przewodu zasilającego, to cechy, na które klienci nie zawsze zwracają uwagę, a te są niezwykle istotne w codziennym użytkowaniu. Codzienne sprzątanie z wykorzystaniem zbyt ciężkiego mopa o krótkim kablu, może być prawdziwym koszmarem, a nie ułatwieniem.

W Ariete zwracamy też uwagę na szybkość nagrzewania mopa parowego (która w niektórych urządzeniach wynosi jedynie 12 sec.) oraz czas pracy. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że posprzątanie mieszkania czy domu to nie 3 minuty, dlatego tak ważne jest, aby mopy uruchamiały się szybko i działały nawet 20 minut.

Na koniec warto dodać, że para wodna jest bardzo uniwersalnym środkiem czyszczącym, więc warto wybierać urządzenia wyposażone w szereg akcesoriów, które pozwolą na wykorzystanie jej wszystkich możliwości. Dodatkowym atutem urządzenia, będą bez wątpienia końcówki do czyszczenia fug, usuwania ciężkich zabrudzeń np. w kuchni lub łazience, a nawet akcesoria do prasowania czy czyszczenia materiałów i okien.