Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Jak wybrać dobry odkurzacz pionowy i dlaczego warto?

Tradycyjne odkurzacze zajmują sporo miejsca, wymagają podłączenia do prądu i raczej nie są zbyt wygodne w użytkowaniu. Nic więc dziwnego, że dobry i bezprzewodowy odkurzacz pionowy to dla wielu najlepsza alternatywa, dzięki której oszczędzają miejsce, a jednocześnie mogą posprzątać niemalże każdą powierzchnię – wystarczy włączyć urządzenie i zacząć odkurzać. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak działają te urządzenia i czym kierować się przy wyborze.

Czy dobry odkurzacz pionowy może zastąpić ten tradycyjny?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że na rynku odkurzaczy nie zajdzie żadna większa rewolucja. Producenci sukcesywnie zwiększali moc ssania i dokładali kolejne, mniej lub bardziej, użyteczne końcówki do zestawu. Aż do momentu, kiedy pojawiły się pierwsze odkurzacze pionowe. Użytkownicy początkowo traktowali je jedynie jako ciekawostkę. Szczególnie pierwsze urządzenia bezprzewodowe nie nadawały się do gruntownego sprzątania, gdzie czas pracy na jednym ładowaniu oraz efektywność odkurzania pozostawiały wiele do życzenia.

Prawdziwą rewolucją okazały się odkurzacze digitalowe, które sprawiły, że przy aktualnym postępie technologicznym – dobry odkurzacz pionowy zasilany akumulatorowo jest wszechstronnym urządzeniem, mogącym w pełni zastąpić tradycyjne modele. Z jego pomocą sprząta się szybko oraz nie trzeba przejmować się składaniem urządzenia, bo te jest od razu gotowe do pracy. Nie ciągniemy też za sobą rury ani kabli.

Możemy również zapomnieć o konieczności kupowania worków – wszystkie zanieczyszczenia trafiają do łatwego w opróżnieniu zbiorniczka. Dzisiaj dobry odkurzacz pionowy w wersji bezprzewodowej to świetne urządzenie do każdego domu, które w pełni zastąpi jego klasyczny i mało wygodny w użytkowaniu odpowiednik.

Jak wybrać dobry odkurzacz pionowy?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które różnią się ceną, możliwościami i parametrami. Dobry i bezprzewodowy odkurzacz pionowy powinien pozwolić posprzątać podłogi w całym domu na jednym ładowaniu. Warto też zwrócić uwagę na siłę ssania i akcesoria dołączone do zestawu, dzięki którym stanie się bardzo wszechstronnym urządzeniem. Kupując dobry odkurzacz pionowy trzeba wziąć pod uwagę takie parametry jak:

Warto także wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje urządzenia. Dobry odkurzacz pionowy (np. Digital Lithium od Ariete) można z łatwością zamienić w odkurzacz podręczny. Niewielki rozmiar i mniejsza waga pozwalają zebrać zanieczyszczenia ze stołu czy kanapy, a także dotrzeć do ciasnych zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Dzięki bezprzewodowemu odkurzaczowi można też kompleksowo posprzątać miejsca z ograniczonym dostępem do sieciowego źródła zasilania np. samochód.

Na szczególną uwagę zasługują również dołączone do takiego urządzenia akcesoria. Odkurzacz Digital Lithium od Ariete, oprócz korzystnego stosunku jakości do ceny oraz zaawansowanych parametrów, posiada w swoim zestawie turboszczotkę do trzepania dywanów, dyszę podłogową z miękkim wałkiem do delikatnych podłóg oraz specjalną końcówkę do zbierania zwierzęcej sierści z tapicerowanych mebli.