BlueStacks, pierwsza na świecie, oparta na chmurze platforma do gier na Androida, pod koniec lutego wprowadziła nowość: Creator Studio & Creator Hub. Platforma służy do modyfikowania i dzielenia się zmodyfikowanymi grami mobilnymi. Dzięki tej premierze, gry mobilne mogą być łatwo modyfikowane i udostępniane, docierając do ponad 4 miliardów użytkowników i 4,5 miliona twórców. 

Dzięki nowej platformie NFG, firmy now.gg, gry mobilne oparte na silnikach Cocos, Unity i Unreal mogą być modyfikowane i udostępniane, zmieniając sposób, w jaki ludzie grają w gry. Sprawdźmy na czym polega i jak działa Creator Studio & Creator Hub of now.gg.

BlueStacks Creator Studio i Creator Hub otwierają przed globalną społecznością graczy mobilnych możliwości tworzenia i udostępniania nieskończonych wersji gier mobilnych przez użytkowników. Modyfikacji (ang. modding) można dokonywać na trzech poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Podstawowy modding polega na zabawie z kolorem; na przykład, możesz mieć ciemny tryb dla gry, podobny do filtrów Instagrama. Pośredni modding pozwala linkować do wydarzeń w grze, takich jak efekty na ekranie podczas zabijania lub wygrywania strzałów. Wreszcie, z zaawansowanym moddingiem, możesz zmienić tekstury 2D i 3D wewnątrz gry, w tym elementy gry, takie jak ubrania awatara. 

Zasilany przez now.gg i platformę NFG firmy, Studio & Creator Hub umożliwia oddzielenie kodu gry, wydarzeń w grze i sztuki gry, pozwalając użytkownikom na dzielenie się swoimi „zmodowanymi” doświadczeniami za pomocą prostego linku – tworząc dzielenie się i wciągające doświadczenie mobilne. 

„Do 2025 roku większość graczy mobilnych będzie grać w zmodowane gry” – komentuje Rosen Sharma, CEO i założyciel BlueStacks i now.gg. „Wyobraź sobie, że szukasz gry i znajdujesz zmodowane wersje od swoich ulubionych graczy, streamerów i fanów. Globalny dostęp do moddingu gier mobilnych otwiera nieskończone możliwości dla graczy i twórców, zmieniając sposób, w jaki tworzymy, udostępniamy i doświadczamy gier mobilnych na zawsze.” 

Treści generowane przez użytkowników – takie jak zmodyfikwoane gry – są ważną formą wyrażania siebie. Według Huabina Lin, dyrektora ds. technologii w Cocos, „Tak jak zmieniamy ubrania, aby dopasować je do naszego nastroju, tak ludzie wkrótce będą wybierali gry z modami. Będą one dopasowywać się do pożądanych doświadczeń i preferencji.” 

Jak zapewniają twórcy, modding gier mobilnych od BlueStacks toruje drogę dla modów, które w przyszłości staną się domyślnym sposobem mobilnej rozgrywki.” 

„Mody w grach mobilnych? W końcu jest to możliwe dzięki BlueStacks!” – komentuje youtuber przemekbestgames i dodaje: „Dodatkowe emocje dzięki spersonalizowanym efektom, na przykład po zwycięstwie, to coś, czego zawsze brakowało w naszych ulubionych grach, takich jak Lords Mobile lub State of Survival”.

O BlueStacks: 

BlueStacks jest pierwszą na świecie platformą do gier Android opartą na chmurze, zaadoptowaną przez ponad 1 miliard graczy w 100 krajach i na sześciu kontynentach na całym świecie. W 2020 roku ponad 6 miliardów sesji gier w 70,000 różnych gier zostało rozegranych na BlueStacks. W 2021 roku BlueStacks uruchomiło BlueStacks X (beta), pierwszą na świecie usługę strumieniowego przesyłania gier na urządzenia mobilne. BlueStacks posiada globalny zespół ponad 400 osób i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek technologicznych w branży. Najlepsi producenci gier na świecie wykorzystują tę platformę do promowania swoich gier.

O now.gg:

now.gg To firma działającą w obszarze mobilnej chmury obliczeniowej, która zmienia doświadczenia twórców gier i konsumentów. Dzięki pierwszej globalnej platformie mobilnej jako usłudze dla twórców gier, now.gg umożliwia społecznościom graczy granie w gry na dowolnym urządzeniu lub systemie operacyjnym, natychmiastowe udostępnianie gier na swoich kanałach społecznościowych i płacenie w grze za pomocą kanałów płatności, które już posiadają. Nie są już ograniczone przez geografię, urządzenie lub przypisanie, now.gg otwiera świat konsumentów dla twórców gier i odblokowuje zupełnie nowe źródła przychodów.