Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Rolety przeciwsłoneczne do domu i biura dopasowane do stylu życia

Praca zdalna, w biurze, prowadzenie domu czy opieka nad dziećmi – bez względu na styl życia, w pomieszczeniach potrzebne są odpowiednie warunki umożliwiające komfortowe i bezpieczne wykonywanie codziennych obowiązków. Rolety przeciwsłoneczne do domu i biura wyposażone są w funkcjonalności dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników: są bezpieczne dla dzieci, mogą być wyposażone w trudnopalne tkaniny i umożliwiają wygodną pracę przed komputerem, zapobiegając powstawaniu refleksów na ekranach monitorów. Poniżej pokazujemy jak rolety materiałowe pomagają stworzyć warunki do pracy i odpoczynku dopasowane do stylu życia.

Odpowiednie warunki pracy z domu i z biura

Najlepsze i najzdrowsze oświetlenie w pomieszczeniach zapewnia światło naturalne. Niestety w przypadku kiedy jest zbyt intensywne, może odbija się od ekranu monitora, zmniejsza komfort pracy, a w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa na wzrok. Aby światło naturalne w pomieszczeniu dobrze spełniało swoją funkcję i służyło podczas pracy i odpoczynku, należy poszukać odpowiednich narzędzi, które pomogą sterować jego natężeniem.

Najskuteczniejszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem będą rolety przeciwsłoneczne do domu i biura, które są nie tylko funkcjonalne, ale także szybkie w obsłudze i łatwe do czyszczenia. Co istotne, ich instalacja możliwa jest na każdym etapie, również w wykończonych pomieszczeniach.

– Rolety materiałowe to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań stosowanych w domach i biurach, które nadaje się do każdego typu okien, także takich o dużej powierzchni. Ich maksymalny rozmiar, dzięki dostępnym wymiarom rury nawojowej, wynosi 20 m2. Niezwykle praktyczne są rolety dzień-noc (Impresja), które pozwalają operować ilością światła dostającego się do pomieszczenia, bez konieczności podnoszenia osłony. Z kolei rolety dachowe świetnie sprawdzą się w oknach na poddaszach, zapobiegając nagrzewaniu wnętrza i umożliwiając stworzenie dodatkowego pomieszczenie do pracy i odpoczynku – mówi Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka firmy Anwis.

Rolety przeciwsłoneczne do domu odpowiednie dla dzieci

Rolety materiałowe Anwis zostały wyposażone w zabezpieczenia Child Safety, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym. Jest to jedno z kilku rozwiązań dla tego typu osłon zaprojektowanych z myślą o rodzinach z dziećmi. Innym, na które warto zwrócić uwagę decydując się na rolety przeciwsłoneczne do domu, jest wybór tkanin typu blackout, które pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych i sypialniach, zapewniając dłuższy spokojny sen. Co istotne, stosowane tkaniny dla rolet Anwis posiadają wymagane atesty i są przyjazne alergikom.

Dodatkową funkcją podnoszącą bezpieczeństwo stosowania osłon materiałowych jest dostępny wybór tkanin trudno zapalnych i niepalnych, które pozwalają na montowanie rolet w miejscach o wzmożonych przepisach przeciwpożarowych.

Każde z tych rozwiązań stanowi doskonałe zabezpieczenie i zapewnia komfort przy wykonywaniu codziennych czynności z domu lub z biura.