Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Rolety wolnowiszące zaciemniające- dlaczego zyskują na popularności?

Rolety wolnowiszące zaciemniające to najstarszy rodzaj osłony okiennej. Te eleganckie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w wielu polskich domach. A co wpływa na jego popularność? I dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na wybór tego rodzaju rolet? Zdradzamy poniżej.

Dostosowane do każdego stylu

Rolety wolnowiszące zaciemniające mogą stanowić doskonałe wykończenie każdego salonu lub sypialni, niezależnie od stylu, jaki dominuje we wnętrzu. Rolety nie tylko wyglądają elegancko, ale są również dostępne w szerokiej gamie kolorów, które stanowić będą doskonałe dopełnienie aranżacji. Wśród rozwiązań dostępnych na rynku znajdziemy rolety typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza (doskonale sprawdzą się w pokojach dla dzieci*), czy ciemne, lecz wzorzyste rolety, które nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność.

Dopasowane do funkcji pomieszczenia

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz rolet do salonu, czy pomieszczeń biurowych, rolety wolnowiszaące zaciemniające stanowią świetne rozwiązanie. Znakomicie nadają się zarówno do biura, jak i mieszkania. Częściowo wynika to z faktu, że dostosować można je do każdego rodzaju i rozmiarów okien, w tym do okien sięgających od podłogi do sufitu, które występują w wielu budynkach biurowych.

Dzięki temu rolety wolnowiszące zaciemniające mogą stanowić element każdego okna, a także pozwalać w szybki sposób kontrolować ilość światła wpadającego do budynku. Ciekawostką jest też możliwość wykorzystania rolety jako… ekranu projekcyjnego. Jej faktura i rozmiar pozwolą przesłonić różnego rodzaju wnęki, umożliwiając wyświetlanie filmu lub slajdów.

Prosty montaż

Rolety wolnowiszące zaciemniające nie wymagają od użytkownika wykonania skomplikowanych prac montażowych. Dodatkowo możemy zamontować je nad oknem, poza wnęką okienną, czy na skrzydle okna.

Jak mówi Agnieszka Gołębiewska, reprezentująca markę ANWIS: Roleta może być wyposażona także w kasetę oraz prowadnice, które zapewnią jej stabilne prowadzenie i przyleganie do szyby. Takie rozwiązanie ograniczy to możliwość kołysania materiału podczas ewentualnych podmuchów wiatru, czy uchylania okna.

Większy komfort przebywania w pomieszczeniu

Upalne letnie dni dają się we znaki nie tylko mieszkańcom domów, ale także pracownikom. Nie w każdym pomieszczeniu jest bowiem możliwość zamontowania klimatyzacji. Rolety wiszące stanowią zatem jedną z alternatyw, które zmniejszą ilość światła dostającego się do pomieszczenia podczas lata, zapewniając przyjemny cień. Na dodatek większość dostępnych rolet posiada wymagane atesty i są przyjazne alergikom.

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się być prosta. Rolety wolnowiszące zaciemniające stają się coraz bardziej popularne ze względu na walory dekoracyjne połączone z łatwością użytkowania. W praktyce wykorzystać można je zarówno w lokalach mieszkalnych, biurach, salach konferencyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej. I dzięki temu są doceniane przez wielu z nas.

*zabezpieczenia Child Safety – zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym.