Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Wesele jesienią – pięknie, zmysłowo i praktycznie

Spadające z drzew liście bujane lekkimi podmuchami wiatru… Ciepłe promienie słońca przebijające się przez wciąż bujną zieleń i kolorowa mozaika stworzona z opadłych już liści. To sceneria tworząca baśniowy klimat. To jednocześnie idealna oprawa dla naszego wesela. Ale to nie wszystko. Wesele zorganizowane jesienią ma jeszcze kilka istotnych zalet!

Organizacja wesela jesienią to rozwiązanie, które każdego roku zyskuje na popularności. Przemawiają za nim romantyczna i zmysłowa atmosfera tej pory roku, oraz możliwość stworzenia niepowtarzalnych i gustownych dekoracji czerpanych wprost z przyrody. Ogromne znaczenie ma także baśniowa sceneria.

Oszałamiające żółcie i czerwienie polskich lasów ogrzewane blaskiem wciąż mocnego słońca sprawiają niezwykłe wrażenie. „Ten wielobarwny krajobraz, szczególnie wspaniale prezentujący się w Karkonoszach, to niezwykle urokliwa oprawa dla samego wesela, jak i dla weselnych zdjęć i filmów” – tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna Dworu Korona Karkonoszy.

Wesele inspirowane naturą

Jesień to idealny czas na organizację wesela. Temperatura jest przyjemnie ciepła, ale bez męczącego dla weselników upału. Chłodniejsze, ale wciąż ciepłe wieczory pozwalają na realizację wielu romantycznych, a jednocześnie rustykalnych pomysłów: od inspirowanego naturą bukietu Panny Młodej, przez rustykalny wystrój sali po scenerię imprezy plenerowej. Wszystkie detale mogą nawiązywać do tej pięknej, kolorowej pory roku. Część dekoracji można wówczas wykonać korzystając z plonów przyrody, zwłaszcza barwnych i różnokształtnych dyń.

Wesele jesienią to także okazja do cudownie romantycznych imprez plenerowych – idyllicznego ogniska z trzaskającymi w ogniu gałęziami, lub w wersji bardziej eleganckiej, do zabawy w klimatycznej, nieco tajemniczej oprawie stworzonej z wykorzystaniem sztucznych ogni. Plenerowe wesela jesienią to także okazja do wystawienia w ogrodzie uroczych kredensów z ciepłymi napojami, niezwykle romantyczną gorącą czekoladą i całością poprzetykaną ozdobami z aromatycznego cynamonu.

Wesele jesienią – pomysł dla praktycznych

Doskonałym pomysłem są również wesela organizowane późną jesienią. Wówczas część zabawy można przenieść np. do osobnej sali dysponującej kominkiem, w której dodatkowo będzie możliwość napicia się kochanego przez Polaków grzańca. Nie bez znaczenia jest także to, że jesienią możemy liczyć na większą dostępność terminów i możliwość negocjacji cen. Z punktu widzenia gości – jest to także dobre rozwiązanie, ponieważ terminy jesienne zazwyczaj nie konkurują z urlopami.

„Organizacja wesela jesienią z jednej strony gwarantuje nam niezapomnianą oprawę przyrody, z drugiej jest to opcja mniej stresująca: nie musimy martwić się o to, czy nasz wymarzony zespół, fotograf i fryzjerka będą mieli wolne terminy. Pamiętajmy także, że jesień w Karkonoszach potrafi zaskakiwać – oprócz tęczy barw, często także zachwyca piękną pogodą” – mówi ekspertka Dworu Korona Karkonoszy.

Wesele jesienią jest więc zarówno rozwiązaniem dla romantyków, jak i tych cechujących się bardziej praktyczną naturą.