Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Zorganizuj niezapomniany Dzień Dziecka w domu – pomysły na zabawy, zdrowe przekąski i nie tylko!

Już za kilka dni wielkie święto małych bohaterów – czyli Dzień Dziecka. Nie masz pomysłu co robić i jak zaskoczyć domowników? Nie musisz wydawać fortuny i kupować kolejnych zabawek. Wystarczy, że sprawisz, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy i inny od wszystkich. Po prostu bawcie się dobrze razem.

Jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem?

Każdy zapracowany rodzic wie, że chwile spędzone wspólnie z dzieckiem są absolutnie magiczne. Sama obecność nie daje tak dużego poczucia bliskości, jak zainteresowanie i prawdziwe zaangażowanie w zabawę, w trakcie której wytwarza się więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Budowania wspólnych relacji nie można zastąpić ciekawą zabawką czy pluszakiem.

Dorastanie pociechy to najpiękniejszy czas w życiu każdego rodzica, dlatego nie warto marnować żadnej z chwil i aktywnie uczestniczyć w tej drodze ku dorosłości. Wielu rodziców zastanawia się, co kupić na Dzień Dziecka. A gdyby tak podarować mu coś całkowicie bezcennego? Gdyby tym prezentem był CZAS, którego najprawdopodobniej nie masz dla swojego dziecka zbyt wiele?

Każda rzecz, którą robicie razem jest ważna – dla Ciebie jako rodzica i jeszcze ważniejsza dla dziecka. Czasem wystarczą proste pomysły, które po prostu pozwolą Wam zbliżyć się do siebie. Nie musi to być coś niezwykłego. Wypad do kina, wycieczka do parku rozrywki czy zwiedzanie ZOO byłyby świetną opcją, gdyby nie obecna sytuacja na świecie i ścisłe obostrzenia. Twoja kreatywność właśnie została ograniczona? Na szczęście nie jest to nic, z czym nie mógłbyś sobie poradzić, a z naszą pomocą będzie to naprawdę łatwe.

Jedyny i niepowtarzalny – Dzień Dziecka zorganizowany w domu

Czasem sekret tkwi w tym, żeby nie przekombinować i skupić się na pomysłach możliwych do zrealizowania. W domu można zrobić naprawdę mnóstwo wspaniałych rzeczy, które ani nie wymagają ogromnych nakładów finansowych, ani nie są trudne do zorganizowania. Wystarczą chęci i zaangażowanie, aby Dzień Dziecka uczynić naprawdę wyjątkowym. Prezentujemy listę trzech magicznych pomysłów, które sprawią spędzicie ten czas na zabawie, a co najważniejsze – spędzicie go razem.

Wspólny seans filmowy

Seans filmowy to pomysł idealny, bo z łatwością wybierzecie film czy animację, która zainteresuje tak samo rodzica, jak i dziecko. Tutaj mała podpowiedź – jeśli Wasze gusta są rozbieżne, lepiej wybrać coś, co zainteresuje dziecko, w końcu to właśnie jego dzień! A skoro seans filmowy, to i przekąski do chrupania – i lepiej postawić na coś na zdrowego. Nie muszą to być marchewki, ale unikajmy produktów smażonych na głębokim tłuszczu. W trakcie oglądania filmów na sali kinowej najczęściej jada się popcorn, więc dlaczego nie przygotować go w domu? Maszyna do popcornu załatwi sprawę, a do tego da możliwość przyrządzenia jego beztłuszczowej wersji. Brzmi smacznie i zdrowo?

Wspólne przygotowywanie słodkości

Chyba nie ma takiego dziecka, które nie lubi słodkości (tacy dorośli też nie istnieją). Zamiast kupować ciasto albo czekoladę, lepiej przyrządzić coś wspólnie! Po pierwsze to doskonała okazja, żeby spędzić wspólnie czas. Po drugie – to co uda się Wam przygotować, możecie zjeść razem. Na prawdziwą ucztę słodkości idealnie sprawdzą się naleśniki, a szczególnie te w wersji XXL. Do ich przyrządzenia można wykorzystać dużą patelnię albo specjalną maszynę do smażenia naleśników, która z każdego amatora zrobi mistrza kuchni. Naleśniki możecie zaserwować z tym, na co akurat macie ochotę. Prawdziwe Partytime w domu!

Najlepsza pizza w mieście

I nie chodzi tu o pizzę na dowóz ani mrożonki, a o pizzę, którą przygotujecie wspólnie w domu! Jeśli zależy Wam na efekcie rodem z prawdziwych włoskich pizzerii, warto wyposażyć się w piec, który może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę – to proste i nieskomplikowane urządzenie o niewielkich wymiarach, które można schować w szafce. Tak przyrządzona potrawa to tylko pięć minut pieczenia, a w efekcie zjecie gorącą i smaczną pizzę z chrupiącymi brzegami. Co więcej, możecie użyć dowolnych składników i stworzyć kompozycję, której nie znajdziecie w żadnym lokalu. Czyli dokładnie tak, jak lubicie najbardziej.

Teraz już wiesz, jak spędzić Dzień Dziecka w miłej i rodzinnej atmosferze, która zacieśni Wasze więzi. Masz jeszcze chwilę na przygotowania, dlatego jeśli któryś z pomysłów przypadł Ci do gustu, zaopatrz się w niezbędne akcesoria, wybierz film albo bajkę i podaruj Twojemu dziecko prezent absolutnie bezcenny – Twój czas.