Zmiana pracy po czterdziestce? Dzięki aplikacjom przewozowym to łatwiejsze niż myślisz!

Natviol
Informacja prasowa

Czasem zmiana miejsca zamieszkania lub nowa sytuacja życiowa zmuszają nas do nagłej zmiany pracy. Innym razem wypalenie zawodowe sprawia, że to, czym zajmowaliśmy się do tej pory, przestaje nas cieszyć i wywołuje narastającą frustrację. Gdzie można szybko i łatwo znaleźć pracę po 40. roku życia? Podpowiedź znajdziesz we własnym telefonie.

A może rzucić wszystko i ruszyć w…  drogę?

Jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że praca kuriera lub przewoźnika aplikacyjnego jest idealna jedynie dla studentów, warto przyjrzeć się faktom. Zgodnie z raportem przygotowanym przez Polski Związek Partnerów Aplikacyjnych, aż 70% wszystkich ankietowanych przedstawicieli branży aplikacyjnej stanowią kierowcy lub kurierzy w wieku 25-50 lat. Wypalenie zawodowe dotyka już co czwartego Polaka, a często jedynym skutecznym sposobem na poprawienie własnego komfortu życia jest zmiana organizacji lub miejsca pracy.

– Atrakcyjny model współpracy z aplikacjami przewozowymi sprawia, że coraz więcej osób po 40. roku życia wybiera ścieżkę zawodową, która pozwala na większą niezależność i swobodę w decydowaniu o własnym czasie pracy. Możliwość dopasowywania grafiku do własnego stylu życia pozwala ludziom na skraju wypalenia zawodowego realizować zainteresowania, na które nie mieli czasu. Dzięki temu odnajdują zapomnianą pasję życia i zyskują „drugą młodość”. Nawet tymczasowa współpraca z platformami przewozowymi to doskonały pomysł, by przełamać własne blokady i spróbować sił w zupełnie nowym zawodzie – podpowiada Łukasz Witkowski, Co-founder Natviol, aplikacji rozliczeniowej dla kierowców i kurierów.

Rynek usług przewozowych i kurierskich nadal dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób korzysta z aplikacji taksówkarskich i coraz więcej firm decyduje się, by zlecać usługi kurierskie prywatnym kierowcom. Warto jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem zainteresowania, rosną także oczekiwania pasażerów i zleceniodawców. Lepsza jakość obsługi, szybsza realizacja zleceń, większy komfort przejazdów, korzystanie z ekologicznych rozwiązań – aby utrzymać się na rynku przewozów aplikacyjnych należy wyjść poza standard, myśleć nieszablonowo i wyprzedzać trendy.

Kurier, kierowca, a może… hybryda?

Struktura zawodowa w branży aplikacyjnej jasno wskazuje na stosunkowo równy podział ról – 47% badanych to kurierzy, a 44% to kierowcy. Jednak wśród osób biorących udział w badaniu Polskiego Związku Partnerów Aplikacyjnych 9% osób efektywnie łączy obowiązki kierowcy i kuriera. Koordynacja realizowania obu zawodów stwarza większe możliwości pozyskiwania nowych klientów, a nawet łączenia zleceń. Warunkiem jest jednak właściwe zarządzanie swoją pracą przy odpowiednim wsparciu informatycznym.

– Kurierzy i przewoźnicy nie mogą narzekać na brak zleceń. Sygnalizują jednak potrzebę wsparcia w optymalizacji swojej pracy. Dzięki nowoczesnym narzędziom informatycznym instalowanym w telefonach osobistych, możemy stale trzymać rękę na pulsie, a wszelkich rozliczeń dokonywać zaledwie kilkoma kliknięciami. Współpracując z partnerem rozliczeniowym kierowcy mają również szansę na atrakcyjniejsze warunki ubezpieczenia, dostęp do nowoczesnej floty różnego rodzaju pojazdów, a także dodatkowe benefity oferowane przez firmy partnerskie – zauważa Łukasz Witkowski z Natviol.

Aby zacząć pracę w charakterze kierowcy lub kuriera aplikacyjnego wystarczy posiadać ważne prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności oraz aktualne wyniki badań lekarskich i psychologicznych. Każda platforma posiada własne standardy doboru kierowców oraz inne zasady współpracy. Wielu kierowców chciałoby współpracować z kilkoma platformami jednocześnie, jednak mnogość systemów rozliczeń skutecznie ich odstrasza. Tymczasem wystarczy wybrać odpowiedniego partnera aplikacyjnego, by wszelkie kwestie związane z rozliczeniem zleceń i zobowiązań spadły z naszych barków. Partnerzy aplikacyjni są nie tylko pośrednikami w rozliczeniach, ale także pierwszym źródłem wsparcia dla nowych kierowców i kurierów. To właśnie oni pomagają w organizacji wykonywania zleceń oraz dostosowaniu się do specyfiki branży.

Dlaczego praca kierowcy aplikacyjnego to dobre rozwiązanie po 40. roku życia?

Jak wynika z raportu Polskiego Związku Partnerów Aplikacyjnych, jednym z najważniejszych powodów decydowania się na współpracę z aplikacjami przewozowymi jest możliwość elastycznego wyboru godzin świadczenia usług, tak by móc łączyć grafik pracy z pozostałymi zobowiązaniami, np. harmonogramem zajęć szkolnych i pozalekcyjnych dzieci lub pracą współmałżonka. Możliwość swobodnego wyboru zleceń i ich łączenia uważana jest za największy atut pracy w charakterze kierowcy lub kuriera aplikacyjnego. Dla osób ze sporym doświadczeniem zawodowym lub prowadzących własną działalność gospodarczą nie mniej istotne jest poczucie niezależności i… brak szefa nad głową.

Wybierając zupełnie nową ścieżkę zawodową, nie zawsze chcemy inwestować w nią wszystkie nasze oszczędności. Nie każdy kurier lub kierowca aplikacyjny chce pracować na własnym pojeździe. Z pomocą przychodzą partnerzy, którzy dysponują własną flotą samochodów, skuterów, hulajnóg lub rowerów elektrycznych oraz sami zajmują się wszelkimi formalnościami, serwisami, naprawami czy ubezpieczeniem pojazdów. Brzmi idealnie? Warto osobiście się o tym przekonać, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Kopiuj tekst Załączniki