Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Czarne rolety dzień noc – uratują Cię przed uciążliwym słońcem! – Commplace – biuro prasowe

Czarne rolety dzień noc – uratują Cię przed uciążliwym słońcem!

Anwis
Informacja prasowa

Słońce nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Według różnych statystyk przyjmuje się, że na migrenę cierpi w Polsce około 3-10% ludzi. Widok światła słonecznego sprawia im wówczas fizyczny ból. 10% Polaków wciąż pracuje zdalnie. Wpadające przez okna promienie, odbijające się od monitora komputera, zdecydowanie pogarszają komfort pracy. Jak więc zaciemnić pomieszczenie, gdy sytuacja tego wymaga? Czarne rolety dzień noc będą idealnym wyborem.

Ze względu na funkcjonalność i praktyczność, popularność rolet dzień noc wciąż rośnie. Rolety są wykonane z dwóch pasków materiału: przyciemniających i przezroczystych. Możliwość regulacji pasów daje możliwość przyciemnienia lub odsłonięcia wpadającego światła. Tego typu osłony okien to produkty o stosunkowo niskiej cenie i szerokiej gamie kolorystycznej. Całkowity blackout zapewnią przy tym nie tylko czarne rolety dzień noc – wszystko zależy od wybranego materiału.

Zmiana natężenia światła jednym ruchem

Do największych zalet rolet dzień-noc należy możliwość płynnej zmiany natężenia światła wpadającego do pomieszczenia. – Podwójna tkanina pozwala na przyciemnianie i odsłanianie, dzięki czemu pomieszczenie przyciemnia się i rozjaśnia za jednym pociągnięciem koralików. – tłumaczy Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis.

Efektowne tkaniny, dostępne na stronach producentów rolet, sprawiają, że pasują one do różnych pomieszczeń i doskonale komponują się z zastaną aranżacją. Dodatkowym atutem jest to, że mogą stanowić samodzielną ozdobę okna. W nowoczesnych wnętrzach, czarne rolety dzień noc doskonale dekorują i przyciemniają zarazem.

Gdzie się sprawdzą rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc zapewniają pełną kontrolę nad oświetleniem i świetnie sprawdzają się w sypialniach i pokojach, które nocą pełnią rolę sypialni, a w których w ciągu dnia pożądane są różne ilości naturalnego światła słonecznego. Rolety dzień i noc mogą być sterowane łańcuszkiem koralikowym lub elektrycznie – za pomocą pilota lub przełącznika umocowanego na ścianie.

W przypadku domów lub mieszkań, w których są małe dziećmi czy zwierzęta, warto postawić na tę drugą opcję, aby wyeliminować zwisające elementy, które mogłyby prowokować do tego, aby za nie ciągnąć. Takie rozwiązanie pozwoli także na utrzymanie idealnego poziomu światła bez najmniejszego wysiłku.

Z czym zestawić czarne rolety dzień noc?

Jako wyjątkowy rodzaj osłon okiennych, rolety dzień noc mają niepowtarzalny styl. Stanowią niejako połączenie rolety i żaluzji, a mnogość dostępnych materiałów, tekstur i wzorów, pozwala na dużą swobodę w wyborze wymarzonej kombinacji. Obecnie coraz chętniej eksperymentujemy, co widać zarówno przy doborze rolet, jak i aranżacji wnętrz.

Ciekawym rozwiązaniem są czarne rolety dzień noc w połączeniu z czerwonymi frontami mebli. Uzyskany dzięki temu silny kontrast, zapewnia efekt, który doceniają wielbiciele przełamywania „nudy” we wnętrzach. – zauważa Agnieszka Gołębiewska. – Czarne rolety dzień noc zdecydowanie sprawdzą się także w pomieszczeniach utrzymanych w stonowanych barwach. Będą się wówczas wyróżniać na tle jasnego wyposażenia i ścian, jako jedyny akcent. – dodaje ekspertka z Anwis.

Tradycyjne rolety i zasłony są zwykle jednym kawałkiem tkaniny lub materiału. Trudno jest dzięki nim uzyskać jednocześnie filtrację światła i prywatność. Dla osiągnięcia takiego efektu, rolety dzień noc są trafionym wyborem. Dla tych, którzy chcą elastycznie korzystać z osłon okiennych, z pewnością będą najlepszą opcją.

Kopiuj tekst