Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Deweloperzy stawiają na OZE – jakie rozwiązania planują w nowych inwestycjach? – Commplace – biuro prasowe

Deweloperzy stawiają na OZE – jakie rozwiązania planują w nowych inwestycjach?

RealCo
Informacja prasowa

Działalność człowieka zwykle destrukcyjnie działa na środowisko naturalne. Standard energetyczny większości inwestycji pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście ekologiczna świadomość społeczeństwa stale rośnie. Kluczową rolę w ochronie środowiska odgrywają dziś nowe inwestycje. We współczesnym budownictwie zauważalny jest wyraźny trend zielonych rozwiązań. Na co stawiają deweloperzy?

Fotowoltaika przede wszystkim 

Najpopularniejszym rozwiązaniem bazującym na OZE, stosowanym przez współczesnych deweloperów, jest fotowoltaika. Widok paneli PV na budynkach nie jest dziś dla nikogo niczym zadziwiającym. Plusem fotowoltaiki bez wątpienia są szerokie możliwości montażowe. Współczesna technologia instalacji PV umożliwia wykorzystanie w tym celu niemal każdej powierzchni, bez względu na jej usytuowanie. 

Niektórzy deweloperzy zostawiają przyszłym mieszkańcom wybór dotyczący ewentualnego montażu paneli fotowoltaicznych. Każdy dom na osiedlu Michałowice Parkowa został w pełni przygotowany do montażu fotowoltaiki. Nieruchomości wyposażyliśmy w praktyczne przyłącza, które umożliwiają sprawną i łatwą instalację paneli – wyjaśnia Martyna Budziszewska ekspert firmy RealCo. Osoby, które zdecydują się zainwestować w fotowoltaikę, mogą skorzystać z różnych form rządowego wsparcia.  

Pompa ciepła – technologia przyszłości

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się pompy ciepła, czyli nowoczesne systemy grzewcze, które pobierają ciepło z powietrza lub gruntu i przekazują je do domowej instalacji. Pompa ciepła to według wielu ekspertów technologia przyszłości. Urządzenie wykorzystuje energię odnawialną, zmniejsza emisję dwutlenku węgla nawet o 20% w porównaniu do kotłów gazowych, a w połączeniu z fotowoltaiką – pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania budynku. Co więcej, podobnie jak instalacja PV, podnosi wartość inwestycyjną domu. 

Nowoczesne inwestycje to energooszczędne inwestycje

We współczesnym budownictwie rządzi energooszczędność. Deweloperzy chętnie stawiają na rozwiązania, które nie tylko chronią środowisko naturalne, ale także zmniejszają koszty utrzymania nieruchomości.

Idea energooszczędności realizowana jest na różne sposoby. Kluczowe znaczenie ma inteligentne planowanie inwestycji w przestrzeni, które pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał miejsca i okolicznej natury na rzecz oszczędności prądu i ciepła. Projekty nowoczesnych domów to dopasowana architektura i geometria oraz właściwa izolacja termiczna. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienimy dobór odpowiednich okien i ulokowanie ich na konkretnych ścianach, wybór oświetlenia LED czy montaż inteligentnych systemów zarządzania obiektem.

Ciekawą opcją, chętnie wykorzystywaną przez deweloperów, jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperacja opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator kontroluje ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczenia, a także odzyskuje ciepło z nagrzanego powietrza. Innymi słowy, system wentylacji mechanicznej wymienia zużyte powietrze na świeże, pozbawione kurzu, smogu i alergenów, a także wykorzystuje ponownie energię z powietrza wywiewanego. Dzięki temu domownicy mogą oddychać pełną piersią czystym powietrzem, a także oszczędzają na ogrzewaniu – dodaje Martyna Budziszewska z RealCo. – Rekuperacja idealnie wpisuje się w ideę energooszczędności. Dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać ją w naszej inwestycji Michałowice Parkowa.

Mądrze zaplanowana zieleń w duchu eko 

Duże znaczenie we współczesnych inwestycjach mają zielone rozwiązania. Mimo że nie wiążą się z OZE czy energooszczędnością, to także przyczyniają się do ochrony środowiska. Bujne, naturalne rośliny oraz nasadzenia deweloperskie (nie tylko dojrzałe okazy drzew, ale też krzewy, byliny i kwiaty) oczyszczają powietrze z toksycznych substancji wydzielanych przez pojazdy spalinowe czy uwalnianych przez beton i zabudowania. 

Co więcej, roślinność tworzy wokół inwestycji przytulny klimat, pożądany przez inwestorów a w efekcie służący mieszkańcom. Priorytetem dla wielu kupców jest dziś bowiem bliskość przyrody, która daje uczucie wytchnienia, odpręża i znacznie podnosi komfort codziennego funkcjonowania.

Kopiuj tekst Załączniki