Łódź wciąż się rozwija! Wbudowano kamień węgielny pod nową inwestycję mieszkaniową Pogonowskiego 73

PROFIT Development
Informacja prasowa

Łódź niezmiennie zyskuje na popularności. Miasto w ostatnich latach zmieniło się pod wieloma względami, stając się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem do życia. Rewitalizacja kamienic i poprzemysłowych terenów oraz rozkwit życia kulturalnego i rozrywkowego korzystnie wpłynęły na łódzki rynek nieruchomości. Nieustannie powstają tu nowe inwestycje, które idealnie wpisują się w całkowicie odmieniony charakter miasta. Jedną z nich jest osiedle Pogonowskiego 73. Wmurowanie 20 marca kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęło prace budowlane na osiedlu. 

Wszystko, czego potrzeba do wygodnego i komfortowego życia

Od atrakcyjnego położenia w sercu Polski, po bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową – Łódź jest idealnym miejscem dla osób szukających nowego domu. W ciągu ostatnich lat dużo się tu zmieniło. Miasto dynamicznie się rozwija. Liczne inwestycje, prowadzone zarówno przez podmioty publiczne, jak i prywatne, sprawiły, że oblicze miasta zyskało świeżość. Nie brakuje tu także terenów zielonych. Dzięki parkom zlokalizowanym w różnych dzielnicach, można cieszyć się naturą, będąc jednocześnie częścią dużego miasta. 

Rewitalizacja infrastruktury, stały rozwój życia kulturalnego i rozrywkowego a do tego stosunkowo niskie w porównaniu z innymi miastami w Polsce koszty życia, czynią Łódź doskonałym domem do życia dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu, jaki daje wielka aglomeracja, a z drugiej strony – cenią sobie spokój i bliskość natury.

Nowe oblicze Starego Polesia

Prawdziwy renesans przeżywa dziś Stare Polesie. Ta zabytkowa dzielnica, granicząca ze Śródmieściem, charakteryzuje się wyjątkowym układem urbanistycznym i historyczną zabudową. Stare Polesie, podobnie jak cała Łódź, przechodzi w ostatnim czasie całkowitą przemianę. 

Stare Polesie, dziś zielone Polesie. Ta niegdyś zaniedbana okolica Łodzi zmienia się na naszych oczach. Przywracamy ją mieszkańcom – tym, którzy są tutaj od lat i tym, którzy dzięki kolejnym mieszkaniowym czy rewitalizacyjnym inwestycjom wprowadzają się w te okolice. Ulice zmieniamy w przyjazne podwórce, a te zazieleniamy. To projekt, który wspólnie z mieszkańcami, dzięki ich zaangażowaniu, głosom w Budżecie Obywatelskim, sukcesywnie realizujemy od kilku lat. W ulice-ogrody udało nam się zmienić już m.in. ul. Lipową, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, Wólczańską, 1 Maja czy właśnie ulicę Pogonowskiego w jej początkowym biegu. Dawne, dość zaniedbane skwerki zamieniamy w parki kieszonkowe, które sprzyjają sąsiedzkim spotkaniom. Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję PROFIT Development jest kolejnym przykładem na zmiany na Starym Polesiu. Będzie ona miała charakter mieszkaniowy, ale nie zabraknie przestrzeni, na której starzy i nowi lokatorzy ulicy będą mogli się integrować. To właściwe podejście, bo skierowane jest także do lokalnej społeczności” – komentuje Joanna Katarzyna Skrzydlewska – Wiceprezydent Miasta Łodzi. 

Infrastruktura handlowo-usługowa dynamicznie się rozwija, co nie tylko wpływa na komfort życia mieszkańców, ale także podnosi wartość inwestycyjną okolicznych nieruchomości. Przyznają to sami deweloperzy.

Postanowiliśmy wykorzystać potencjał Starego Polesia.” – mówi Bogdan Koczy, Dyrektor Łódzkiego Oddziału PROFIT Development. – Intensywna rewitalizacja dzielnicy nadała jej nowy kształt, który łączy wielkomiejski komfort ze spokojem, zielenią i bezpieczeństwem. Nasza inwestycja będzie naturalną kontynuacją tego pozytywnego trendu.

Pogonowskiego 73, czyli nowa inwestycja firmy Profit Development, to osiedle zaprojektowane z myślą o miłośnikach śródmiejskiego klimatu. W kaskadowej zabudowie, otoczonej zielenią, powstanie ponad 140 mieszkań, wyposażonych w przestronne tarasy lub balkony. Do dyspozycji mieszkańców pozostaną 143 miejsca rowerowe i 85 miejsc parkingowych dla samochodów. Wokół budynku pojawią się przestrzenie służące do integracji mieszkańców. 

„Wmurowanie kamienia węgielnego to ważny krok w naszej inwestycji. Głęboko wierzymy, że już niedługo osiedle stanie się oazą dla wszystkich tych, którzy poszukują największego komfortu, a przy tym nie chcą rezygnować z uroków, jakie daje życie w sercu miasta.” – podsumowuje Bogdan Koczy z Profit Development. 

Idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi 

Współczesna Łódź przyciąga rodziny z dziećmi. Jest to grupa mieszkańców, którzy szczególną uwagę zwracają na aspekt bezpieczeństwa, spokój oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Łódź idealnie wpisuje się w tę charakterystykę. 

Dane statystyczne wyraźnie pokazują, że w Łodzi z roku na rok jest coraz bezpiecznej. Bez wątpienia wpływa na to zmieniający się charakter miasta. Łódź oferuje dobre perspektywy na przyszłość – nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W mieście nieustannie powstają nowe miejsca pracy. Na terenie miasta funkcjonuje wiele szkół, oferujących różne poziomy edukacji. 

Nie można zapomnieć również o rozrywkowej i kulturalnej stronie Łodzi. Liczne place zabaw, parki i tereny rekreacyjne, w których można spędzać wolny czas z dziećmi, to nie wszystko. Miasto może pochwalić się kilkoma wysokiej klasy muzeami, a w tym Muzeum Sztuki czy Muzeum Kinematografii. Niemałą gratką dla najmłodszych mieszkańców jest również ZOO czy najnowocześniejsze planetarium w Polsce. 

Nieustająca w rozwoju Łódź to dziś jedno z najciekawszych i najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Czy warto tu zamieszkać? To nie ulega żadnej wątpliwości!

Kopiuj tekst Załączniki