Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN chronią przed zanieczyszczeniami, wiatrem i promieniowaniem UV

Anwis
Informacja prasowa

Nowoczesne rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN są wyposażone w rozwiązania, które zapewniają kompleksową ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Poniżej prezentujemy, na które funkcje warto zwrócić uwagę, aby osłony okienne zapewniały maksymalny komfort przebywania w pomieszczeniach.

Obecnie rolety materiałowe zewnętrzne zapewniają nie tylko ochronę przed słońcem i nagrzewaniem wnętrza budynku, ale mogą zostać wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, które chronią przed innymi, niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

– Screeny od Anwis, dzięki zastosowaniu odpowiednich tkanin, nowoczesnych systemów sterowania, a także sposobów montażu, zapewniają bezpieczeństwo i wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie użytkowników budynku – komentuje Agnieszka Gołębiewska, reprezentantka marki Anwis.

Rozwiązania systemowe, które chronią przed silnym wiatrem

Jeżeli zależy nam, aby osłony dodatkowo chroniły przed silnym wiatrem, warto zdecydować się na wybór systemu, w którym prowadnice boczne zintegrowane są z tkaniną. Rozwiązanie to zapewniają Screeny od Anwis w konfiguracji ZIP. Warto zaznaczyć tu, że przy maksymalnym wymiarach osłony (18m2) rolety posiadają 3 klasę odporności na wiatr.

Dodatkową ochronę zapewniają także oferowane typy sterowania. Napędy nowej generacji reagują na zmiany pogodowe wykrywając np. silne podmuchy wiatru i automatycznie dopasowują działanie rolet do aktualnych warunków otoczenia. Dla dodatkowego ułatwienia osłony można także łączyć w zespoły i podłączyć do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem.

Rolety materiałowe zewnętrzne i ich wpływ na zdrowie

Pyłki, przenikający kurz czy natrętne owady dostające się do pomieszczeń negatywnie wpływają na samopoczucie i wypoczynek obecnych w nich osób. Dlatego warto wiedzieć, że dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN chronią przed zanieczyszczeniami i stanowią dodatkową barierę przed insektami. Tkaniny oferowane przez Anwis są wykonane z włókna szklanego lub poliestrowego, pokrytego PCV, co dodatkowo chroni przed działaniem promieniowania UV. Ich skład, pozwalający na czyszczenie na mokro, lub też ich obsługę, np. w czasie deszczu, wpływa ponadto na komfort codziennego użytkowania.

Powyższe funkcjonalności stanowią dodatkowe atuty, na które warto zwrócić uwagę decydując się na zakup rolet. Dzięki nim Screeny od Anwis kompleksowo dopasowują się do indywidualnych potrzeb osób przebywających w pomieszczeniach, wpływając pozytywnie na ich zdrowie i samopoczucie.

Kopiuj tekst Załączniki