Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Siła pary – chroń dom przed bakteriami i odkryj nową jakość sprzątania – Commplace – biuro prasowe

Siła pary – chroń dom przed bakteriami i odkryj nową jakość sprzątania

Ariete
Informacja prasowa

Alergie stanowią coraz większy problem zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Niektóre źródła podają, że zmaga się z nimi nawet co trzecia osoba na świecie. W większości przypadków są to jednak osoby bardzo młode. W Polsce na choroby alergiczne może cierpieć ponad 40% dzieci i młodzieży. Aby stworzyć bezpieczne otoczenie dla alergika zwykle sprzątanie może okazać się niewystarczające, dlatego oczyszczacze parowe stały się prawdziwym must have w ich domach. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule, który omawia prawdziwą „moc pary”.

Zabija roztocza i alergeny

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rozwiązań i urządzeń, które pomogą zadbać o czystość naszego domu. Na popularności cały czas zyskują oczyszczacze parowe, które są cenione m.in. za dużą wszechstronność, łatwość użycia, a także wysoką skuteczność w walce z drobnoustrojami. Mają także bardzo dobrą opinią wśród alergików, ponieważ umożliwiają redukcję ilości roztoczy i innych alergenów obecnych w naszych domach. Wpływa to na poprawę stanu zdrowia i złagodzenie odczuwalnych objawów choroby.

Perfekcyjna czystość przyjazna planecie  

Oczyszczacze parowe są najlepszym rozwiązaniem właśnie w przypadku alergików i małych dzieci. Gorąca para skutecznie usuwa drobnoustroje chorobotwórcze, pozostawiając powierzchnię idealnie czystą i zdezynfekowaną. Większość bakterii ginie już w temperaturze 85oC. Wykorzystanie pary pozwala na pozbycie się nawet 99,9% bakterii. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn. Wykazano w nich, że parownice są wysoce skuteczne w usuwaniu pałeczek Salmonelli i bakterii Coli. Gorąca para bardzo dobrze poradziła sobie również z bakteriami gronkowca złocistego i paciorkowca jelitowego.

Co więcej, sprzątając dom z zastosowaniem oczyszczaczy parowych, nie musimy używać detergentów, które nigdy nie są w 100% bezpieczne dla człowieka i mogą wywoływać uczulenia i podrażnienia. Dodatkowo, część środków do sprzątania może być szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, które są wyjątkowo wrażliwie. Kolejnym minusem chemicznych detergentów jest ich negatywny wpływ na środowisko. Użyte w nich substancje są bardzo trudne do zneutralizowania i mogą przedostawać się do wód powodując ich eutrofizację.

Z tego powodu, wykorzystując oczyszczacze parowe sprzątamy nie tylko bezpieczniej, ale również bardziej ekologicznie. Dodatkowo warto wspomnieć, że urządzenia te pozwalają nam na zużycie znacznie mniejszej ilości wody, co jest ich kolejną zaletą.

Łatwość sprzątania

Kolejny temat to wygoda i łatwość sprzątania. Zwykle spędzamy długie godziny na mozolnym szorowaniu brudnych powierzchni za pomocą ścierek czy mopów. Bardzo często musimy mierzyć się z przenoszeniem odkurzaczy, które są ciężkie i nieporęczne. A stosowane detergenty wymagają dokładnego zmycia, które pozostawiają często nieprzyjemny, chemiczny zapach w sprzątanych pomieszczeniach. Z tego powodu dla wielu z nas, proces sprzątania jest wyjątkowo żmudny i uciążliwy.

Wykorzystując oczyszczacze parowe zaoszczędzimy wiele cennego czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na inne aktywności. „Nasze urządzenia umożliwią czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, bez użycia dodatkowych detergentów i pozostawiania wilgoci. Są gotowe do pracy już w kilka sekund, a zastosowane w nich rozwiązania, pozwalają nam na dotarcie w trudnodostępne miejsca. Wymienne końcówki, wygodne rączki i regulowana moc urządzenia sprawią, że sprzątanie stanie się dla nas prawdziwą przyjemnością.” – dodaje XXX przedstawiciel marki Ariete.

Wybierz minimalizm i zyskaj miejsce w swoim domu

Urządzenia, takie jak oczyszczacze parowe są bardzo wszechstronne. Możemy nimi zastąpić wiele innych domowych sprzętów. Z ich pomocą wyczyścimy nie tylko podłogi, ale także okna, armaturę i ceramikę w łazience. Dobrze sprawdzą się także przy odświeżaniu dywanów i tapicerek. Gorąca para pozwoli nam uporać się z plamami i chorobotwórczymi bakteriami.

Z łatwością pozbędziemy się również tłuszczu, dzięki czemu sprzątanie kuchni stanie się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Wykorzystanie silnego strumienia pary i szczoteczki sprawi, że skutecznie wyczyścimy nie tylko gładkie powierzchnie, ale również fugi pomiędzy płytkami. W przypadku trudnodostępnych miejsc, które są idealnym siedliskiem dla brudu i bakterii, możemy wykorzystać specjalne końcówki, precyzyjnie kierujące strumień pary w wybrany przez nas punkt.

Decydując się na zakup oczyszczacza parowego, możemy w łatwy sposób ograniczyć sprzęt potrzebny do dbania o czystość. Zaoszczędzi nam to miejsce potrzebne na przechowywanie urządzeń i innych środków czystości.

Troska o dom i środowisko

Oczyszczacze parowe są niezastąpione, jeśli chcemy w łatwy i skuteczny sposób zadbać o nasz dom. Dzięki nim nie tylko skrócimy czas domowych porządków, ale również zadbamy o swoją rodzinę i środowisko. Ogromna siła pary z łatwością rozprawi się z różnego rodzaju brudem i bakteriami, a także pozwoli nam cieszyć się niezwykłą czystością i higieną.

Kopiuj tekst