Urządzasz mieszkanie?

Ecoflow
Informacja prasowa

5 nieoczywistych rzeczy, których zakup warto rozważyć

Z badania przeprowadzonego w ubiegłym roku wynika, że 81% badanych przywiązuje dużą wagę do tego, jak mieszka. 97% ankietowanych wskazało przy tym, że wyposażenie domu powinno być jednocześnie wygodne i praktyczne . Każdy pragnie wyposażyć swoją nieruchomość we wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do wygodnego funkcjonowania. Warto pójść o krok dalej i pomyśleć o zastosowaniu kilku nieoczywistych rozwiązań, które z czasem mogą okazać się niezbędne.

Urządzając mieszkanie przede wszystkim warto pomyśleć o rzeczach, które nie tylko poprawią komfort życia, bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój domowników, ale także korzystnie wpłyną na stan finansów i środowiska.
W co warto zainwestować?

  1. Dobrze ulokowanymi środkami będzie zakup ubezpieczenia, z którego w wyniku kradzieży, zalania czy innych nieszczęśliwych zdarzeń losowych pokryjemy poniesione straty. Posiadanie ubezpieczenia to wydatek rzędu kilkuset złotych a na co dzień zapewni nam bezcenny spokój.
  2. Chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo warto zainwestować w rolety antywłamaniowe, które nie tylko zniechęcą złodzieja prze wtargnięciem do mieszkania. Zasłonięta roleta tworzy z oknem poduszkę powietrzną, która stanowi dodatkową izolację. Zimą ciepło pozostanie w mieszkaniu, a latem do niego nie przeniknie, co pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji, która jako kolejna znajduje się na liście.
  3. Zainstalowanie klimatyzacji jest szczególnie polecane w mieszkaniach usytuowanych w kierunku południowo-zachodnim, gdzie ekspozycja na światło słoneczne latem jest szczególnie uciążliwa. Bezspornie w gorących miesiącach klimatyzacja będzie zbawieniem.
  4. Chcąc zapewnić ciągłość pracy klimatyzacji, lodówki czy innych sprzętów, warto rozważyć instalację zasilania awaryjnego. Posiadacze domów mogą sobie pozwolić na wykorzystanie w tym celu agregatu, w mieszkaniu to rozwiązanie nie jest możliwe. Alternatywą jest przenośna stacja zasilania, która idealnie sprawdzi się jako zasilanie awaryjne. – Przenośne stacje zasilania, w zależności od modelu, są w stanie zasilić niemal wszystkie sprzęty domowe. Dzięki temu można ich użyć jako awaryjne źródło zasilania w mieszkaniu, gdzie zastosowanie innych alternatyw jest niemożliwe. Przykładowo stacja o pojemności 720Wh jest w stanie zasilić lodówkę o mocy 150W przez 4,5 godziny. – tłumaczy Marta Król z EcoFlow.
  5. Wykorzystanie dostępnej przestrzeni w mieszkaniu jest ważne, dlatego szczęśliwi posiadacze balkonu czy tarasu, powinni pomyśleć o odpowiednim oświetleniu tych dodatkowych przestrzeni. Pozwoli to na ich użytkowanie nie tylko za dnia, ale także wieczorami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poszczególnych rozwiązań?

Wybierając ubezpieczenie sprawdźmy jego cenę i pakiet, czyli co obejmuje. Wysokość stawki ubezpieczenia obliczana jest indywidualnie na podstawie wielu kryteriów. Należy się zastanowić, co chcemy ubezpieczyć i na jaką wartość. Resztę formalności wypełni ubezpieczyciel.

Kwestię dopasowania rolet antywłamaniowych również warto ustalić ze specjalistą. Nie chodzi tylko o wybór koloru czy sposobu sterowania osłoną. – Wybór typu rolet – podtynkowe, naokienne, elewacyjne – uzależniony jest od tego, na jakim etapie zostanie podjęta decyzja o ich montażu: budowy czy już w gotowym obiekcie – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska, przedstawiciel marki Anwis, producenta osłon okiennych. – Takie rolety posiadają kilka specjalnych rozwiązań, dzięki którym opuszczone osłony skutecznie poprawiają bezpieczeństwo nie tylko domów, ale i nisko usytuowanych mieszkań, w szczególności podczas długich nieobecności i wakacyjnych wyjazdów. Odpowiednio dobrane zapewnią komfort, bezpieczeństwo i energooszczędność na wiele lat – dodaje.

Wybierając klimatyzator przede wszystkim należy dobrać jego wydajność, przyjmując 1kW mocy chłodniczej na 10 metrów kwadratowych mieszkania. Poza tym istotna jest klasa energetyczna, głośność, pobór mocy czy rodzaj sterowania urządzenia.

Kwestię montażu klimatyzacji najlepiej pozostawić specjalistom, w przeciwieństwie do przenośnej stacji zasilania, której użytkowanie nie wymaga żadnych kwalifikacji. – Wybór stacji nie jest trudny. Jeśli ma służyć jako awaryjne zasilanie mieszkania, warto wybrać urządzenie o większej pojemności, np. 2016Wh, które jest w stanie zasilić 99% urządzeń domowych. Dzięki technologii x-boost możliwe jest zasilenie urządzeń o mocy do 3400W. Stacja zasili mikrofalówkę o mocy 1000W przez 90minut, pralkę o mocy 500W przed 4 godzin, a telewizor o mocy 36W aż przed 15 godzin. – wyjaśnia Marta Król.

Wybór oświetlenia balkonu czy tarasu też nie powinien sprawić kłopotu. Najważniejszą kwestią jest szczelność opraw i sposób ich zasilania. Najczęściej wybierane są oprawy solarne lub zasilane sieciowo. Oświetlenie solarne uzależnione jest od poziom nasłonecznienia, dlatego praktyczniejsze jest oświetlenie sieciowe, które również można zasilić z mobilnej stacji zasilania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Mądry Polak przed szkodą

Mając do dyspozycji przenośną stację zasilania można zaoszczędzić na energii, ładując stację nocą, kiedy ceny energii są niższe, a wykorzystywać w szczycie dobowym, gdy cena za kWh często jest dwa razy wyższa. Montaż zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak rolety, to niższe koszty ubezpieczenia. Mieszkanie to także inwestycja, a to dobrze wyposażone, zwiększa swoją wartość. W przypadku wynajmu mieszkania, właściciel tego lepiej wyposażonego uzyska lepsze dochody z najmu.

Poza tym, w dobrze wyposażonym mieszkaniu żyje się komfortowo. A dzięki właściwemu zabezpieczeniu i ochronie przez wszelkimi przeciwnościami losu, można spać spokojnie.

Kopiuj tekst Załączniki