Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Wrocław w pigułce, czyli co robić we Wrocławiu: gdzie jeść, gdzie iść na zakupy, a gdzie na siłownię. Przegląd dzielnic – Commplace – biuro prasowe

Wrocław w pigułce, czyli co robić we Wrocławiu: gdzie jeść, gdzie iść na zakupy, a gdzie na siłownię. Przegląd dzielnic

Klub Fitness UP
Informacja prasowa

Wrocław nie bez przyczyny znalazł się w czołówce rankingu najlepszych miast do życia według Business Insider. To wyjątkowy punkt na mapie Polski, który zachwyca różnorodnością, wspaniałą atmosferą, przepiękną architekturą i wyjątkowymi atrakcjami. W stolicy Dolnego Śląska trudno się nudzić! Każda dzielnica ma coś ciekawego do zaoferowania. Gdzie najlepiej robić zakupy? W jakiej okolicy jest najwięcej atrakcji? A gdzie wybrać się na trening? Przedstawiamy nietypowy przegląd dzielnic Wrocławia!

Kulinarna podróż po Wrocławiu 

Wyjście do restauracji to dobry pomysł z wielu powodów. To świetna forma spędzania wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi czy drugą połówką, a także szansa na to, by skosztować kuchni z najróżniejszych zakątków świata i znakomity sposób na odstresowanie. 

Sercem wrocławskiej gastronomii jest Stare Miasto. Położone po lewej stronie Odry, stanowi jedną z najbardziej reprezentacyjnych części Wrocławia. Wizytówką dzielnicy jest rynek otoczony zabytkową architekturą z pięknie zdobionym ratuszem na czele. Stare Miasto tętni życiem o każdej porze roku. Dzielnica słynie z bogatej oferty gastronomicznej. W okolicy wrocławskiego rynku znajduje się wiele kawiarni, w których można wypić aromatyczną kawę czy herbatę i zjeść przepyszne ciasto, a także restauracji dedykowanych osobom o rozmaitych kubkach smakowych. 

Dobrze można zjeść także na Śródmieściu. Nie brakuje tam lokali gastronomicznych serwujących dania z różnych zakątków świata. Coś dla siebie znajdą tam miłośnicy kuchni śródziemnomorskiej, włoskiej, azjatyckiej czy polskiej. 

Wrocławski szał zakupów 

Badanie przeprowadzone przez agencję Inquiry na zlecenie Metro Properties wykazało, że ponad 80% mieszkańców dużych polskich miast to stali klienci galerii handlowych, natomiast aż 62% respondentów odwiedza galerie raz w tygodniu. Niewątpliwe lubimy robić zakupy. Do jakich galerii warto się wybrać we Wrocławiu? 

Doskonale rozwiniętą infrastrukturę handlową ma dzielnica Fabryczna. W okolicy funkcjonuje wiele supermarketów, hipermarketów oraz osiedlowych sklepików. Mieszkańcy mogą wybrać się także do Centrum Handlowego Astra, na Targowisko Niedźwiedzia czy do największego centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnego na Dolnym Śląsku – Magnolia Park.

Liczne galerie, pasaże handlowe i supermarkety usytuowane są na terenie Psiego Pola. Są to m.in. Centrum Handlowe Korona, Galeria Kiełczowska czy Centrum Handlowe Długosza 66. 

Na dostęp do obiektów handlowych nie mogą narzekać też mieszkańcy dzielnicy Krzyki. Przede wszystkim znajdują się tu Arkady Wrocławskie o powierzchni ponad 30 tys. mkw. Ofertę handlową uzupełniają Centrum Handlowe Krzyki czy Centrum Handlowe Gaj. 

Rozrywkowa strona miasta, czyli gdzie we Wrocławiu dzieje się najwięcej

Rozrywka to ważna część naszej codzienności. Chętnie chodzimy do kina czy teatru, uczestniczymy w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych i odwiedzamy ciekawe miejsca. 

Wrocławianie bez wątpienia mają w czym wybierać. Ważny ośrodek kulturalno-rozrywkowy stanowi Śródmieście. Znajdują się tu m.in. Galeria Sztuki Współczesnej, Muzeum Przyrodnicze, kino DKF Politechnika, teatr Zielona Latarnia, Teatr Sztampa czy Młodzieżowy Dom Kultury. Miłośnicy spokojnego odpoczynku pośród zieleni mogą wybrać się do Parku Szczytnickiego czy Parku Biskupińskiego, natomiast ci spragnieni szalonych przygód z pewnością docenią wizytę w Parku Linowym Zoolandia.

Pełne atrakcji jest też Stare Miasto. Na terenie dzielnicy nie brakuje ośrodków kultury, teatrów czy galerii sztuki. Jednym z ciekawszych miejsc jest Ośrodek Kultury i Sztuki (OKiS), którego celem jest współtworzenie tożsamości kulturalnej Dolnego Śląska. Na Starym Mieście organizowane są liczne uroczystości, wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, wystawy oraz jarmarki bożonarodzeniowe.

Sportowy Wrocław, czyli gdzie najlepiej wybrać się na trening? 

Świadomość społeczeństwa dotycząca korzyści, jakie daje regularna aktywność fizyczna, nieustannie rośnie. Sport na stale wpisał się w codzienność wielu Polaków. Nic dziwnego, że chętnie poszukujemy miejsc, w których możemy rozwijać swoje sportowe pasje. Najpopularniejsze niewątpliwie są kluby fitness, oferujące zróżnicowane formy aktywności, kompleksowe wsparcie trenerów i wspaniałą, przyjazną atmosferę.

Gdzie szukać ich we Wrocławiu? „Najwięcej miejsc przeznaczonych do aktywności fizycznej jest w centrum miasta. To właśnie tam powstaje nowy klub fitness sieci UP. UP Klub Fitness będzie mieścił się w nowoczesnym biurowcu Infinity, usytuowanym w dzielnicy Fabryczna, tuż przy Starym Mieście” – mówi Sebastian Gazda, Partner Zarządzający UP Klub Fitness. – To doskonała lokalizacja! Budynek znajduje się w samym sercu Wrocławia, kilka minut spacerem od zabytkowego miasta. Chcieliśmy, aby każdy mieszkaniec Wrocławia mógł bez problemu dotrzeć do naszego klubu. Zależało nam na dobrej komunikacji z pozostałymi częściami miasta. Dlatego wybraliśmy budynek, który znajduje się w sąsiedztwie ważnego węzła komunikacyjnego i dworca Świebodzkiego, który w 2026 roku ma stać się częścią systemu kolei aglomeracyjnej. Co więcej, w pobliżu biegnie kilka tras rowerowych.

Nowy klub fitness we Wrocławiu zajmie powierzchnię niemal 1350 mkw. Do dyspozycji klientów pozostaną strefy zajęć grupowych, maszyn izolowanych, wolnych ciężarów, cardio i funkcjonalne. „Naszą misją jest zarażać pasją do zdrowia i aktywności fizycznej. Klub Fitness UP będzie dostępny dla wszystkich – nie tylko pracowników biurowca, ale też wszystkich pozostałych mieszkańców Wrocławia, zainteresowanych zdrowym i aktywnym trybem życia” – dodaje Sebastian Gazda z UP Klub Fitness.

Niesamowicie różnorodny, atrakcyjny i pełen udogodnień dla mieszkańców – Wrocław do doskonałe miejsce do życia. Miejsce, w którym można rozwijać pasje, odpoczywać i czerpać z życia garściami! Tu każdy znajdzie coś dla siebie – i fan aktywności fizycznej, i miłośnik spędzania czasu na łonie natury, i ten, kto lubi smacznie zjeść.

Kopiuj tekst Załączniki