Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Aplikatory i drukarki etykiet szyte na miarę dla przedsiębiorstw automotive – Commplace – biuro prasowe

Aplikatory i drukarki etykiet szyte na miarę dla przedsiębiorstw automotive

ETISOFT
Informacja prasowa

Branża automotive wymaga od producentów oraz dostawców ścisłego trzymania się rygorystycznych norm. Wykorzystanie dedykowanych rozwiązań przygotowanych przez specjalistów dysponujących odpowiednią wiedzą i doświadczeniem stanowi sposób na spełnienie ustalonych założeń. Jednym z takich rozwiązań są spersonalizowane systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet.

Rygorystyczne wymagania branży automotive

Produkcja w branży automotive wiąże się z koniecznością spełniania szeregu regulacji, których niedotrzymanie może przynieść poważne konsekwencje finansowe zarówno dla producenta, jak i dostawcy. Jedną z obowiązujących norm jest IATF16949 określająca wymagania systemu zarządzania jakością w firmach związanych z motoryzacją. Certyfikacja ta jest wdrażana we wszystkich przedsiębiorstwach dostarczających komponenty, podzespoły i usługi na linie produkcyjne w branży automotive na różnych szczeblach w łańcuchu dostaw. Wiele z nich dysponuje dedykowanym zespołem specjalizującym się w tworzeniu personalizowanych rozwiązań spełniających wymagania branży motoryzacyjnej.

W Etisoft z przedstawicielami branży automotive współpracujemy od wielu lat, a naszymi partnerami zostało ponad 400 fabryk na całym świecie. Mamy świadomość, że tworzenie rozwiązań na ten rynek wymaga znajomości przepisów oraz spełniania rygorystycznych wymagań, dlatego stworzyliśmy dedykowany zespół specjalistów, w skład którego wchodzą eksperci z działu technologicznego, jakości oraz handlowego. Doskonała znajomość obowiązujących norm jakościowych oraz doświadczenie pozwala nam dostarczać zarówno standardowe, jak i niestandardowe rozwiązania spełniające najwyższe oczekiwania naszych klientów. Potwierdza to między innymi uzyskany przez Etisoft pozytywny wynik recertyfikacji normy zarządzania jakością IATF 16949 – mówi Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply w Etisoft.

Dedykowane rozwiązania do aplikacji etykiet w branży automotive

Rozwiązaniem skutecznym i efektywnym, a jednocześnie spełniającym normy stawiane branży automotive są drukarki etykiet wyposażone w weryfikator kodów. Urządzenia te automatycznie kontrolują poprawność drukowania kodów na etykietach. Weryfikator kodów kreskowych i kodów 2D jest zintegrowany z drukarką termotransferową, dzięki czemu weryfikuje i zatwierdza poprawność kodów w już trakcie wydruku etykiet. Dane wydrukowane na etykiecie są sprawdzane pod kątem zgodności z danymi wysłanymi z systemu nadrzędnego, a obraz kodu kreskowego lub kodu 2D jest weryfikowany pod kątem zgodności z normami ISO. Zastosowanie drukarek etykiet z weryfikatorami pozwala zmniejszyć ilość reklamacji, zwrotów i niepotrzebnych przestojów, a także ograniczyć koszty związane z błędnie wydrukowanymi kodami na produktach.

Do aplikacji wymagających szczególnej precyzji i bezbłędnego wydruku kodów niejednokrotnie wykorzystuje się również rozwiązania niestandardowe. Wiąże się to z koniecznością przygotowania dedykowanego projektu, a następnie produkcji prototypu i wykonania dużej liczby testów, które potwierdzą poprawność działania dla wielu wariantów i scenariuszy.

Dla jednego z naszych klientów działającego w branży automotive przygotowaliśmy rozwiązanie przeznaczone do automatycznego etykietowania elementów cylindrycznych. Specjalna głowica etykietująca jest w stanie przykleić i dokleić wydrukowaną w tym samym cyklu etykietę samoprzylepną wokół nieporuszającego się obiektu o kształcie cylindrycznym. Głowica bez przezbrojeń mechanicznych potrafi obsłużyć produkty w zakresie średnic 20-40 mm, a dzięki przeprojektowaniu przez naszych specjalistów podany zakres może zostać zwiększony lub przesunięty. Rozwiązanie to jest wykorzystywane między innymi do produkcji cylindrycznych elementów zawieszenia samochodowego czy też elementów składowych układu kierowniczego – wyjaśnia ekspert.

Proces realizacji niestandardowego projektu jest dłuższy, jednak umożliwia producentowi wykorzystanie spersonalizowanych komponentów czy interfejsów komunikacyjnych współdziałających zgodnie z przyjętymi założeniami. Profesjonalni dostawcy są w stanie przygotować skuteczne rozwiązania spełniające wymagania zarówno klientów, jak i instytucji odpowiedzialnych za regulacje prawne. Wybór sprawdzonego dostawcy tworzącego dedykowane systemy do druku i aplikacji etykiet daje producentom pewność, że etykiety na pojazdach opuszczających linię produkcyjną zostały umieszczone w sposób zgodny z obowiązującymi normami.

Kopiuj tekst Załączniki