Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Etisoft w Diamond Business Park – Commplace – biuro prasowe

Etisoft w Diamond Business Park

ETISOFT
Informacja prasowa

Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park przy ul. Da Vinci 5 w Gliwicach. Prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy już się rozpoczęły.
Automatyzacja procesów i zaawansowane technologicznie rozwiązania inżynierskich dla Przemysłu 4.0 – to wizja Etisoftu. Takie rozwiązania firma oferuje klientom, ale i sama z nich korzysta w swoim środowisku pracy.

Już wkrótce Etisoft będzie mógł się pochwalić nowoczesnym, automatycznym centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowym wyrobów gotowych. Do zagospodarowania ma ponad 4 tys. m kw powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 m kw powierzchni biurowej. Bezpośrednim sąsiadem firmy będzie jedna z jej spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. metrów kw.

Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem, gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także zostanie przeniesiony główny magazyn wysyłkowy.

Funkcjonowanie magazynu będzie się opierało o system SALMA. To System Automatycznej Logistyki i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie.

Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca. – dodaje Michał Majnusz.

Nowoczesne roboty AGV przewiozą europalety

Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami.

  • Dostarczanie do pakowania wykona robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania.
  • Pakowanie będzie wspierane przez system asystujący operatorowi. System ten podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby było to najbardziej optymalne.
  • Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA. Rozwiązanie to zostanie zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.

Przedsięwzięcie to realizowane jest wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Dzięki przeprowadzce zainteresowani klienci będą mogli zapoznać się z oferowanymi rozwiązaniami intralogistyczne podczas pracy na żywo, w realnym środowisku pracy.

Etisoft rozwija się nie tylko jako dostawca etykiet

Transformacja przemysłu, jego rozwój i gotowość do podążania tą samą drogą co nasi klienci stały się w ostatnim czasie motorem rozwoju Etisoftu. Stąd poszerzenie portfolio marki o zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania. Automatyzacja magazynu Etisoft przełoży się na komfort pracy, ale przede wszystkim usprawni obsługę naszych klientów – dodaje Damian Janiga, wiceprezes Etisoft.

Bardzo dziękujemy za zaufanie oraz cieszymy się, że Diamond Business Park Gliwice spełnia potrzeby operacyjne i lokalizacyjne dla naszego wieloletniego partnera biznesowego jakim jest Etisoft. W związku z ekspansją powierzchni Etisoft jesteśmy zadowoleni, że negocjacje handlowe przyniosły obustronną satysfakcję – uzupełnia Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate zarządzającej Diamond Business Park.

Zakończenie przeprowadzki do DBP przez Etisoft planowane jest do końca 2022 roku.

Kopiuj tekst