Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Gdzie warto kupić lub wynająć mieszkanie we Wrocławiu – przegląd dzielnic – Commplace – biuro prasowe

Gdzie warto kupić lub wynająć mieszkanie we Wrocławiu – przegląd dzielnic

RealCo
Informacja prasowa

Różnorodny, wielokulturowy, położony w niezwykle malowniczym miejscu. Niesamowicie klimatyczny, rozwijający się w szybkim tempie, z piękną architekturą, bajecznymi parkami i wieloma atrakcjami. Kameralny i pełen życia jednocześnie. Wrocław – to jedno z najpiękniejszych i jednocześnie najnowocześniejszych miast w Polsce. W historycznej stolicy Dolnego Śląska chętnie osiedlają się zarówno miłośnicy tętniących życiem miast o rozwiniętej infrastrukturze i bogatym rynku pracy, jak i ci, którzy szukają ciszy, odpoczynku i spokoju. Gdzie warto kupić lub wynająć mieszkanie we Wrocławiu? Sprawdziliśmy. 

Która dzielnica Wrocławia jest najatrakcyjniejsza?

Wrocław administracyjnie dzieli się na 48 mniejszych osiedli. W mieście funkcjonuje jednak klasyfikacja dzielnicowa, która wyróżnia 5 dzielnic: Krzyki, Fabryczna, Psie Pole, Stare Miasto i Śródmieście.

Krzyki najbardziej popularne

Najpopularniejszą dzielnicą Wrocławia są Krzyki, region usytuowany w południowej części miasta. Znajduje się tu uwielbiany przez miłośników długich spacerów i rowerowych wycieczek Park Południowy oraz Sky Tower, czyli jeden z najwyższych budynków w Polsce (212 metrów).

Za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego w dzielnicy Krzyki trzeba zapłacić 10 333 zł. Cena dwupokojowego mieszkania na wynajem to ok. 3000 zł plus opłaty (600-800 zł).

Fabryczna – plusy i minusy

Fabryczna to dzielnica doskonale rozwinięta pod względem infrastruktury i komunikacji. Nie brakuje tu zielonych terenów, na których królują cisza i spokój. Minus? Duża odległość od centrum miasta. Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w dzielnicy Fabryczna to ok. 10 100 zł/m². Natomiast ceny za wynajem dwupokojowego mieszkania kształtują się w granicach 2500-3500 zł plus opłaty (300-600 zł).

Czym przyciąga Psie Pole?

Dzielnica Psie Pole jeszcze do 1928 roku była odrębnym miastem. Pozostałością po tym okresie jest kameralny, urokliwy ryneczek. Psie Pole, podobnie jak Fabryczna, znajduje się daleko od centrum miasta. Plusy dzielnicy to: znakomicie rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa i obecność wielu terenów zielonych. Za nowe mieszkanie w okolicy trzeba zapłacić ok. 380-600 tys. zł, natomiast za wynajem – od 2 do 4 tys., w zależności o metrażu i standardu.

Stare Miasto – atrakcyjne i najdroższe

Ci, którzy szukają wrażeń, chętnie wybierają Stare Miasto jako miejsce zamieszkania. Jest to wrocławskie centrum kulturalne i rozrywkowe. Nie brakuje tu teatrów, kin, klubów, sklepów oraz szkół językowych czy innych atrakcji dla dzieci. W dzielnicy Stare Miasto nieruchomości są najdroższe. 1 m² mieszkania z rynku pierwotnego kosztuje niemal 10 800 zł. W przypadku wynajmu trzeba liczyć się z kosztem 3000-4000 zł.

Zalety Śródmieścia

Alternatywą dla Starego Miasta jest Śródmieście. Nie brakuje tam lokali usługowych, sklepów i restauracji. Śródmieście jest doskonale połączone z innymi częściami miasta. Niewątpliwe zalety dzielnicy to niezwykła historia i przepiękna okolica. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków i miejsc, w których można odetchnąć od miejskiego zgiełku. Jednym z nich jest malowniczy Park Szczytnicki. Okolice Parku Szczytnickiego to doskonała lokalizacja pod inwestycję. Świetna infrastruktura, dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta, mnogość atrakcji, a z drugiej strony bliskość przyrody, cisza i wspaniałe widoki. Śródmieście, a dokładniej okolice Parku Szczytnickiego, to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy lubią, gdy coś się dzieje, jak i dla miłośników spokojnego odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku – mówi Urszula Krukowska, kierownik sprzedaży i marketingu w RealCo.

Mieszkanie przy Parku Szczytnickim – azyl w centrum miasta

Tuż przy samym Parku Szczytnickiego powstaje inwestycja dewelopera RealCo. Nad projektem pracował zespół wykwalifikowanych specjalistów, w tym dendrologów, ornitologów, a nawet chiropterologów, którzy zadbali o aspekt przyrodniczy terenu. Projekt zakłada budowę 133 mieszkań w budynkach wielorodzinnych, garażu podziemnego, miejsc parkingowych na zewnątrz, sali fitness i siłowni. Wokół pojawią się liczne nowe nasadzenia i alejki prowadzące do Parku Szczytnickiego, które dodadzą okolicy jeszcze większego uroku.

Inwestycja „Apartamenty przy Parku Szczytnickim” to nasza odpowiedź na potrzeby klientów. Naszym celem jest stworzyć nieruchomość premium, która będzie komfortowa, nowoczesna i w pełni zgodna z oczekiwaniami najbardziej wymagających osób. Inwestycja w nieruchomość tuż przy malowniczym Parku Szczytnickim to inwestycja w dobrą przyszłość, spokój i wygodę – wylicza Urszula Krukowska z RealCo.

Park Szczytnicki to jeden z największych terenów zielonych we Wrocławiu. Położony jest na wschód od Starej Odry, na terenie dawnej wsi Szczytniki. Na 100 hektarach malowniczej ziemi rośnie ok. 350 gatunków drzew i krzewów, w tym wyjątkowe rośliny z Ameryki Południowej, Północnej i Azji. Liczne świerki kaukaskie, sosny wejmutki, dęby szypułkowe, kasztanowce i różaneczniki tworzą w parku niesamowity klimat. Klimat, który wycisza, odpręża i odstresowuje.

W parku nie brakuje malowniczych polan, idealnych na rodzinny piknik, pagórków, zaułków i mostków, które dodają miejscu uroku oraz placów zabaw dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami. Miłośnicy pięknej architektury mogą podziwiać monumentalną Halę Stulecia czy zabytkowy, drewniany kościół pw. św. Jana Nepomucena.

Kopiuj tekst Załączniki