Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Jak przygotować dom na lato? Praktyczne porady z pierwszej ręki – Commplace – biuro prasowe

Jak przygotować dom na lato? Praktyczne porady z pierwszej ręki

Anwis
Informacja prasowa

Odpowiednie przygotowanie domu przed nadejściem sezonu letniego sprawi, że w tym gorącym okresie będziemy mogli cieszyć się komfortowymi warunkami na każdej płaszczyźnie w stworzonym przez siebie azylu. Także skuteczne zabezpieczenie posiadanego mienia odsunie na bok wszelkie troski i pozwoli cieszyć się wakacyjnymi wyjazdami w najdalsze zakątki świata. Oto kilka praktycznych wskazówek jak odpowiednio przygotować nasz dom na zbliżające się lato, a jednocześnie zachować zrównoważony styl życia, uwzględniający troskę o środowisko naturalne.

Dlaczego warto zabezpieczyć okna?

W okresie letnim szczególną uwagę należy poświęcić oknom, a także drzwiom balkonowym i tarasowym. To przez nie wpada do domu największa ilość światła słonecznego, ale i przez nie pomieszczenia często nagrzewają się do nieznośnych temperatur. Zbyt duże natężenie promieni słonecznych może być uciążliwe dla domowników, dlatego najlepszym sposobem, by się przed tym uchronić, będzie montaż rolet i żaluzji – zewnętrznych lub wewnętrznych.

Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne rolety SREEN. Nie tylko chronią przed zbyt intensywnym światłem, ale także stanowią izolację termiczną pomieszczeń. Wszystko za sprawą innowacyjnych materiałów, z jakich zostały wykonane. Materiały te doskonale odbijają promieniowanie słoneczne, a jednocześnie – dzięki różnej przezierności tkanin – nie zasłaniają widoków za oknem. W ten sposób czynią pomieszczenia jeszcze bardziej przyjemnymi i funkcjonalnymi. Wykonane są z włókna szklanego i PCV przez co są odporne na działanie warunków atmosferycznych i promieniowanie UV – podkreśla Agnieszka Laskowska, Product Manager w ANWIS.

Nowoczesne osłony okienne mogą doskonale wkomponowywać się w styl naszego domu i tym samym stanowić jego idealne uzupełnienie. Wszystkie osłony okienne – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – można połączyć w spójny system inteligentnego sterowania, a tym samym zagwarantować sobie odpowiednią ilość naturalnego światła oraz temperaturę wnętrza przez cały rok. Jest to rozwiązanie wyjątkowo energooszczędne i wygodne dla wszystkich domowników.

Zadbaj o idealną temperaturę

Dzięki osłonom chroniącym przed nagrzaniem się pomieszczeń, czyli termoizolacyjnym, zapewniamy sobie i swojej rodzinie optymalne warunki termiczne na co dzień. Jest to ogromne wsparcie także dla pracy różnych urządzeń domowym, w tym oczywiście klimatyzatorów, które zużywają mniejszą ilość energii na dodatkowe chłodzenie, i tym samym zmniejszają koszty, jakie musimy ponosić w sezonie letnim.

Nowoczesne rolety termoizolacyjne warto dodatkowo połączyć z czujnikami pogodowymi, które samodzielnie mierzą temperaturę wnętrza oraz natężenie światła słonecznego i pozwalają utrzymać optymalne warunki termiczne poprzez automatyczne opuszczanie i podnoszenie osłon – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w ANWIS.

Nowoczesne inteligentne systemy mogą być sterowane za pomocą aplikacji mobilnych, istnieje też możliwość programowania gotowych scenariuszy pracy. Dzięki temu Twój dom, w ustalonym wcześniej czasie, będzie gotowy na Twoje przybycie, ale także z dowolnego miejsca na świecie będzie można sterować np. włącznikami światła i innymi parametrami. System daje możliwość sterowania wieloma urządzeniami jednocześnie, sprawiając, że całość doskonale ze sobą współgra. Ponadto jego obsługa jest niezwykle prosta, dlatego każdy domownik z pewnością sobie z tym poradzi.

Zabezpiecz dom na dłuższą nieobecność

System bezpieczeństwa oparty na antywłamaniowych roletach zewnętrznych w połączeniu z inteligentnym sterowaniem pozwala skutecznie chronić własność przed włamaniem. Rolety zewnętrze posiadają wielorakie zastosowanie. Z jednej strony stanowią barierę akustyczną i termoizolacyjną, zatem chronią przed nadmiernym nasłonecznienie, hałasem dochodzącym z zewnątrz, a także spojrzeniami wścibskich sąsiadów lub przechodniów. Kolejny aspekt to poprawa bezpieczeństwa. Ich solidna konstrukcja niezwykle skutecznie chroni przed wszelkimi próbami dostania się do wnętrza naszego domu, a dzięki inteligentnemu sterowaniu i możliwości zdalnego podnoszenia i opuszczania, tego typu rolety odstraszają także potencjalnych włamywaczy, którzy mogą obserwować okolicę w czasie naszej nieobecności.

System bezpieczeństwa połączony z osłonami okiennymi za każdym razem przekazuje informację zwrotną o wykonaniu zadania, dlatego zawsze masz pewność, że Twój dom jest odpowiednio chroniony. Warto przy tym korzystać z rozwiązań w stylu eko.
Systemy przesłon okiennych, które doskonale współgrają z nowoczesnymi domami, jednocześnie wspierają poprawę jakości życia, a dodatkowo zapewniają oszczędność energii w życiu codziennym  – wyjaśnia Agnieszka Laskowska z Anwis.

Kopiuj tekst Załączniki