Jaką przecinarkę wybrać? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

SWORD
Informacja prasowa

Mnogość dostępnych na rynku przecinarek może powodować, że nie każdy wie na jakie cechy zwrócić uwagę podczas zakupu maszyny. Przecinarki znajdują zastosowanie w profesjonalnych zakładach, ale także w przydomowych warsztatach. Nowoczesne narzędzia, tworzone w myśl przemysłu 4.0, gwarantują komfortową i bezpieczną pracę. Sprawdź porady eksperta z 30-letnim doświadczeniem w sprzedaży na rynkach polskim i europejskim.

Najprostsze przecinarki można aktualnie znaleźć nawet w popularnych marketach, jednak warto rozważyć kupno u producenta, lub przedstawiciela zajmującego się sprzedażą maszyn. Zakup od sprawdzonego dostawcy wiąże się ze wsparciem technicznym osób, które swoje doświadczenie zdobywają przez lata współpracy z klientami. Jednocześnie specjalistyczne firmy posiadają szeroką ofertę i są w stanie dobrać maszynę pod potrzeby klienta.

Od czego zacząć?

Maszyny możemy dzielić wg różnych grup. Na rynku dostępne są m.in. przecinarki nożycowe, kolumnowe, tarczowe, a do tego mogą być to przecinarki ręczne, półautomatyczne czy automatyczne, do cięcia pod kątem lub prostego, dedykowane do cięcia materiałów łatwo czy trudno skrawalnych i wiele innych konfiguracji. – Najważniejszą kwestią przy wyborze typu maszyny jest szczegółowe zapoznanie się z potrzebami klienta i charakterystyką danej produkcji. Mając pełen obraz sytuacji możemy dobrać odpowiednią przecinarkę, której parametry będą spełniały oczekiwania klienta. – wyjaśnia Piotr Marszałek, Inżynier Sprzedaży maszyn w firmie SWORD.
Wśród popularnych producentów sprzętu wymienia się firmy japońskie, które są cenione ze względu na niezawodność, prostotę obsługi, a także stosowanie najnowszych technologii w procesie produkcji przecinarek.

Ręczna, półautomatyczna czy automatyczna?

Firmy, które wyspecjalizowały się w produkcji przecinarek, oferują modele ręczne, półautomatyczne, a także automatyczne. Który rodzaj wybrać?
–W każdej firmie, w której występuje cięcie seryjne polecamy taśmowe przecinarki automatyczne. W zależności od potrzeb mamy szeroką gamę możliwości od prostych automatów, w których programujemy konkretną długość każdego podania przez imadło, do przecinarek kolumnowych z zaprogramowanymi parametrami cięcia dostosowanymi do odpowiednich materiałów i stosowanych taśm. Możemy, także pójść o kolejny krok dalej – do opatentowanych rozwiązań cięcia pulsacyjnego przecinarek AMADA, które dodatkowo można połączyć z systemem informatycznym klienta – tłumaczy Sabina Kusaj, Kierownik Działu Sprzedaży Maszyn z firmy SWORD.

Przy cięciu krótkich odcinków i niewielkich średnic można również przemyśleć zakup przecinarki tarczowej do wysokowydajnego cięcia produkcyjnego z magazynem podającym w standardzie. To rozwiązanie znacząco przyspiesza proces obróbki. Zakłady, które nie tną seryjnie zwykle decydują się na taśmowe przecinarki półautomatyczne z wymuszonym hydraulicznie posuwem. Jest to bardzo istotna kwestia przy cięciu materiałów pełnych i grubościennych kształtowników. Do przecięcia drobnych elementów rur i profili można pozwolić sobie na zakup przecinarki ręcznej. W większości takich przecinarek mamy możliwość ciecia pod kątem 600 w prawo, niektóre modele dodatkowo posiadają możliwość ciecia do 450 w lewo.

Nowoczesne narzędzia firmy SWORD będzie można zobaczyć, a także przetestować podczas zbliżającego się wydarzenia branżowego. Firma będzie prezentować przecinarki japońskiej marki AMADA, a także włoskiego producenta F.M.B. Fabbrica Macchine Bergamo. SWORD jest jedynym dystrybutorem tych producentów w Polsce.


ITM INDUSTRY EUROPE to największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy, prezentujące światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Targi odbędą się w dniach od 31 maja do 3 czerwca w Poznaniu.

Kopiuj tekst Załączniki