Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Jakie korzyści daje wdrożenie systemu wizyjnego w procesie pakowania? – Commplace – biuro prasowe

Jakie korzyści daje wdrożenie systemu wizyjnego w procesie pakowania?

ETISOFT
Informacja prasowa

Systemy wizyjne wdraża się m.in. w celu weryfikacji poprawności pakowania i kompletacji opakowań jednostkowych w pakiety. Jak funkcjonuje to rozwiązanie Przemysłu 4.0 i u kogo się sprawdzi? Czas na automatyzację kolejnego obszaru działania firmy!

Systemy inspekcji wizualnej powstają z myślą o klientach, którzy chcą mieć pewność, że wyprodukowane wyroby w opakowaniach jednostkowych trafią do opakowań zbiorczych dokładnie tak, jak to zostało zaplanowane, czyli w wymaganej liczbie, pozycji, bezpiecznie i w wymaganej jakości opakowania – bez widocznych deformacji, zagięć, wgnieceń lub innych defektów oraz zgodnie z wymaganiami odbiorców. Takie działanie redukuje ewentualne reklamacje ze strony klientów do minimum i pozwala budować silne relacje biznesowe.

System wizyjny na straży poprawności pakowania

System wizyjny powinien być przede wszystkim elastyczny. Tak, by można go było dostosować do inspekcji różnorodnych opakowań jednostkowych, do których trafia produkt: np. kartoników czy pojemników, które następnie trafiają w różnych konfiguracjach do opakowania zbiorczego. Od pakowanych pojedynczo do kompletnych pakietów, utworzonych np. w procesie automatycznego foliowania.

Część z nich może zostać spakowana „do góry nogami”, w opakowaniu zbiorczym może brakować jednego produktu – takich sytuacji każdy chce uniknąć, zanim towar trafi do klienta. To możliwe dzięki systemom wizyjnym, które bezsprzecznie wychwycą tego typu niedociągnięcia.

Jak wdrożyć system wizyjny?

Przykładem rozwiązania automatycznego weryfikowania poprawności pakowania i kompletacji opakowań jednostkowych w pakiety, jest system wizyjny autorstwa Etisoft Smart Solutions. Gdy na tym etapie system nie zgłasza uwag, kolejnym krokiem jest lokowanie pakietów w opakowaniach zbiorczych. Pakiety muszą trafić do kartonów w określonej pozycji, co ma zapobiec ich uszkodzeniu i deformacjom. Sposób zapakowania pakietów musi być zgodny z wytycznymi klientów oraz wymaganiami jakościowymi producenta.

– Zaprojektowany przez nas system obsługuje wiele typów opakowań jednostkowych – zarówno pod względem gabarytów, wersji kolorystycznych, jak i rotujących wersji graficznych. – wyjaśnia Adrianna Orzoł, ekspert zajmująca się tworzeniem algorytmów wizyjnych w Etisoft Smart Solutions.

Co potrafi system wizyjny?

System wizyjny potrafi bardzo wiele. Między innymi może sprawdzić kompletność opakowań jednostkowych dla danej konfiguracji pakowania oraz określić, czy pozycja wszystkich opakowań jednostkowych w pakiecie lub opakowaniu zbiorczym jest spójna. Chodzi o to, by żaden element nie obrócił się w żadnej z osi i nie odstawał położeniem od reszty. System wizyjny może także zweryfikować, czy pakowane są jednorodne (jednakowe) opakowania jednostkowe.

Ponadto potrafi definiować, czy opakowania wyrobów nie są zagniecione, zniekształcone lub niedomknięte oraz jest w stanie sprawdzić, czy pakiety elementów znajdują się w odpowiedniej pozycji względem innych opakowań i pakietów. System wizyjny może również obsłużyć zafoliowane pakiety, składające się z wielu jednostkowych opakowań. To jeszcze nie koniec jego możliwości.

– Nasz system wizyjny posiada funkcję inspekcji szerokiej gamy referencji i obsługi procesów, w których na przemian produkowane/pakowane są elementy w wielu wariantach. Jest bezobsługowy, co oznacza że nie ma konieczności wprowadzania i usuwania referencji z systemu. System zaprojektowaliśmy tak, aby na podstawie zdjęcia wykonanego w czasie rzeczywistym mógł automatycznie skonstruować model referencji. M.in. po to, aby określić, czy wszystkie elementy z danego zestawu do niego pasują – tłumaczy Adrianna Orzoł. – System jest też w pełni automatyczny, zintegrowany z linią produkcyjną/pakującą. – dodaje ekspert z Etisoft Smart Solutions.

Wdrożenie systemu wizyjnego oznacza dla firmy wiele plusów, przede wszystkim zmniejszenie liczby reklamacji, dzięki gwarancji poprawnego pakowania. Pozwala kontrolować liczbę pakowanych elementów i stanowi zabezpieczenie przed przestojami maszyny pakującej, czyli case packer’a – a wszystko to bez konieczności nadzoru.

Kopiuj tekst