Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Rolety wewnętrzne wolnowiszące – 5 błędów, których możesz uniknąć przy wyborze – Commplace – biuro prasowe

Rolety wewnętrzne wolnowiszące – 5 błędów, których możesz uniknąć przy wyborze

ETISOFT
Informacja prasowa

Rolety wewnętrzne wolnowiszące cieszą się coraz większą popularnością. Na taki wybór postawiło 36% posiadaczy rolet. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną firankę i wspaniale wkomponują się w wystrój pomieszczenia. Co musisz wiedzieć przed zakupem i jak uniknąć 5 najpopularniejszych błędów przy wyborze rolet? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Rolety wewnętrzne wolnowiszące to doskonała ochrona wnętrza przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych oraz dobry sposób na zapewnienie sobie prywatności. W przeciwieństwie do rolet kasetowych, takie rozwiązanie sprawdzi się także na dużych, przeszklonych powierzchniach. Zanim jednak dokonasz wyboru, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Czym się decydować przy wyborze materiału?

Przede wszystkim, to kwestia estetyki. Rolety wewnętrzne wolnowiszące możesz dostosować do stylistyki pomieszczenia, w którym planujesz montaż. Jeśli szukasz rolet, które dobrze sprawdzą się w kuchni, musisz pamiętać, że to miejsce, w którym na wielu powierzchniach osadza się tłuszcz, a ten z kolei silnie przyciąga kurz. Dlatego najlepiej wybierać spośród materiałów, które będą łatwe w czyszczeniu.

Pamiętaj o wymiarach

Produkty na zamówienie są zawsze skrojone na miarę potrzeb klienta i w wielu przypadkach nie ma możliwości dokonania zwrotu. – Decydując się na rolety wewnętrzne wolnowiszące, pobranie odpowiednich wymiarów jest sprawą kluczową, która pozwala uniknąć problemów z montażem. Zbyt szeroka roleta będzie zachodzić na ścianę, a zbyt wąska nie zasłoni całej przeszklonej powierzchni. – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, ekspert firmy ANWIS, będącej polskim producentem najwyższej jakości rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

Jeśli nie masz pewności, w których miejscach pobrać wymiary, skontaktuj się z producentem i poproś o pomoc. Specjaliści z branży udzielą Ci niezbędnych wskazówek, dzięki czemu unikniesz pomyłki.

Przepuszczalność światła ma znaczenie

Rolety wewnętrzne pozwalają regulować światło wpadające do pomieszczenia. Ilość przepuszczanych promieni słonecznych uzależniona jest od materiału, z którego zostały wykonane. – Wszystkie ciemnie materiały będą znacznie bardziej ograniczały światło wpadające do pomieszczeń, podobnie jak rolety z grubych tkanin, o bardzo gęstym splocie. Jasne i cienkie tkaniny nigdy nie pozwolą na tak duże zaciemnienie. – podpowiada Agnieszka Gołębiewska z ANWIS. Można zatem uznać, że rolety o znikomej przepuszczalności światła sprawdzą się w np. w sypialni i biurze, a jasne kolory lepiej wykorzystać w kuchni.

Wybierz najlepszy sposób sterowania

Wiodący producenci oferują dwa rodzaje sterowania: mechaniczne i elektryczne. Rolety wewnętrzne wolnowiszące, które można regulować za pomocą sznureczka, najlepiej sprawdzą się w przypadku mniejszych powierzchni. Wówczas ręczne zwijanie nie będzie uciążliwe. Jeśli decydujesz się na rolety mocowane na dużych, przeszklonych powierzchniach lub witrynach okiennych, lepszym wyborem będzie mechanizm elektryczny. Wciąganie dużej rolety za pomocą łańcuszka wymaga użycia większej siły, a można to sobie ułatwić.

Kilka sposób mocowania

Rolety wewnętrzne wolnowiszące można zamontować aż na trzy sposoby: do ściany, do sufitu i na ramie okiennej. Szerokie i ciężkie rolety posiadają odpowiednie mocowanie, które zapewni im pełną stabilność i nie uszkodzi mechanizmu otwierania, dlatego warto zdecydować się na mocowanie do ściany lub sufitu. W przypadku mniejszych rolet, możesz pozostać przy tradycyjnym sposobie montażu, czyli do ramy okiennej.

Kopiuj tekst