Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Terminal wózkowy, ręczny czy tablet? Co sprawdzi się na wózek widłowy? – Commplace – biuro prasowe

Terminal wózkowy, ręczny czy tablet? Co sprawdzi się na wózek widłowy?

ETISOFT
Informacja prasowa

Z roku na rok podaż powierzchni magazynowych w Polsce rośnie. Właściwy dobór urządzeń automatycznej identyfikacji staje się więc warunkiem koniecznym do utrzymania ciągłości pracy. Przy ich wyborze trzeba mieć także na uwadze zmieniające się warunki środowiska pracy (wewnątrz, na zewnątrz) które sprawiają, że sprzęt poddawany jest dużym obciążeniom. Jakie zatem rozwiązanie wybrać na wózek widłowy? Podpowiadamy.

Terminal wózkowy, czyli rozwiązanie tradycyjne

Rozwiązaniem w pełni profesjonalnym, dedykowanym tylko do pracy na wózkach widłowych, jest terminal wózkowy. Tego typu urządzenia są przygotowane do pracy w najbardziej ekstremalnych środowiskach. Sprawdzą się zarówno w magazynach, na rampach rozładowczych wewnątrz i na zewnątrz, a także w mroźniach. Konstrukcja ich obudowy oferuje pyło- i wodoszczelność na poziomie IP66 oraz uszczelnione złącza komunikacyjne i zasilania. W zakresie oprogramowania użytkownicy mają do wyboru system Windows lub Android.

Co oferuje rynek?

Jednym z dostępnych urządzeń jest terminal wózkowy Honeywell Thor VM1A – z zintegrowaną klawiaturą, przekątną ekranu 8’’i systemem Android. Warto także zwrócić uwagę na terminal wózkowy Honeywell Thor VM3 z systemem Windows lub Thor VM3A z systemem Android. Terminale z przekątną ekranu 12,1’’, klawiszami funkcyjnymi oraz opcjonalnie dostępną klawiaturą, to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze dla użytkowników.

Wykorzystują bowiem oprogramowanie wyświetlające znacznie więcej informacji niezbędnych do pracy operatora. Urządzeniem o pośredniej wielkości jest Zebra VC80X, z ekranem o przekątnej 10,4’’, systemem operacyjnym Android oraz opcjonalną, zewnętrzną klawiaturą QWERTY.

Nowoczesne tablety na wózki widłowe

Oferowane dziś profesjonalne tablety biznesowe, są przygotowane do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach. Urządzenia przechodzą testy na wstrząsy i wibracje, dzięki czemu można je montować na wózkach widłowych. – Niewątpliwie ich największym atutem jest mobilność – użytkownik może pracować zarówno w terenie, jak i stacjonarnie. – zauważa Marek Gaweł, product manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu ETISOFT. – Posiadają przy tym baterię wewnętrzną, co zapewnia pracę w trybie ciągłym. – dodaje ekspert. W wybranych modelach zintegrowany czytnik kodów kreskowych umożliwia jeszcze większą elastyczność operacji.

Co oferuje rynek?

Wśród urządzeń dostępnych na runku można wymienić Honeywell RT10A z systemem Android oraz RT10W z systemem Windows 10, posiadające zintegrowany czytnik kodów kreskowych oraz porty komunikacyjne USB Type A oraz Type C. Niewątpliwie uniwersalną platformą wzmocnionych tabletów do dowolnych zastosowań jest Zebra L10 z systemem Windows lub Android. Zintegrowany czytnik kodów kreskowych jest dostępny jako opcja dodatkowa. Podobnie jak procesor Intel Core i7, dla najbardziej wymagających użytkowników.

Ręczny terminal danych – rozwiązanie ekonomiczne

Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku są nadal tradycyjne, ręczne terminale danych. Skąd to wynika? – Dają one stosunkowo wysoką elastyczność pracy przy zachowaniu akceptowalnych kosztów całej inwestycji. – zauważa ekspert z ETISOFT. – Mnogość dostępnych konfiguracji sprawia, że urządzenie można dopasować do niemal wszystkich wymagań stawianych przez użytkownika. – dodaje. Dodatkowo dostępne są zintegrowane moduły, skanujące kody kreskowe nawet z odległości kilkunastu metrów. Minusem tego rozwiązania jest niewielki ekran i tylko jeden system operacyjny – Android.

Co oferuje rynek?

Na uwagę zasługuje topowe rozwiązanie Honeywell – terminal Honeywell CN80, z przekątną ekranu 4,2’’, komunikacją WLAN oraz WWAN i ultrawytrzymałą obudową, odporną na upadek nawet z wysokości 3 m – i to na twardą posadzkę. Na rynku zaawansowanych terminali danych, dedykowanych do pracy w środowiskach magazynowych, popularnością cieszy się także Zebra MC9300, o przekątnej ekranu dotykowego 4,3’’. Dzięki zintegrowanemu uchwytowi pistoletowemu urządzenie jest niezwykle wygodne w użytkowaniu. Opcjonalnie dostępny moduł skanujący dalekiego zasięgu umożliwia odczyt kodów z kilkunastu metrów.

Na co zwrócić uwagę?

Istotnym elementem każdego z wymienionych rozwiązań jest zestaw montażowy. Tego typu akcesoria gwarantują bezpieczne miejsce przechowywania i wydłużają żywotność urządzenia, pochłaniając częściowo wszelkie drgania, występujące w trakcie jazdy. Liderem na rynku uniwersalnych rozwiązań w tym zakresie jest amerykański RAM-Mounts. Liczba oferowanych elementów umożliwia montaż w każdych warunkach – do ramy wózka, bezpośrednio do płaskiej powierzchni, do szyby itp.

Kopiuj tekst