Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 85

Deprecated: Implicit conversion from float 11.5 to int loses precision in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 87
Topowe miejsca na wędkowanie. Sprawdź, jakie kierunki są w trendzie – Commplace – biuro prasowe

Topowe miejsca na wędkowanie. Sprawdź, jakie kierunki są w trendzie

Corona Fishing
Informacja prasowa

Wędkarstwo jest popularną rozrywką wśród zamożnych konsumentów, którzy cieszą się spokojnym czasem spędzonym na wodzie. Wędkarze doceniają odległe zakątki świata i wybierają miejsca do wędkowania praktycznie na każdym kontynencie. Eksperci szacują, że w bieżącym roku zdecydowanie wzrośnie popularność na wyjazdy. Turystyka wędkarska nabierze tempa. Przez koronawirusa co piąty Polak zdecydował się przesunąć swój wyjazd, a 18 proc. konsumentów anulowało wycieczki w 2021 roku . W bieżącym roku Polacy są skłonni zapłacić więcej za podróżowanie. Ci, którzy dysponują odpowiednimi środkami, mają do wyboru cały świat.

Turystyka wędkarska nabierze tempa

Zdaniem ekspertów w tym roku turystyka wędkarska nabierze tempa. Po miesiącach stagnacji wędkarze wybiorą odległe kierunki do uprawiania ulubionego sportu.
Wędkarze wybierają Stany Zjednoczone, doceniając Pacyfik. Na topie są prywatne wyprawy w celu łowienia nietypowych gatunków ryb. Turystyka wędkarska nie jest obca także zamożnym Polakom. –– Przed sezonem wędkarskim zauważamy zwiększone zainteresowanie ekskluzywnymi wędkami, a także przynętami. Handmade jest w cenie, a zamożni konsumenci podczas wypraw pragną mieć nietypowe akcesoria. Doceniają każdy szczegół i pragną, aby ich wędki czy przynęty były spersonalizowane i wykonane przez rzemieślników. – mówi Remigiusz Kopiej, właściciel Corona Fishing.
Jednym z ulubionych miejsc wędkarzy w Stanach Zjednoczonych jest Floryda. Dużą popularnością cieszy się także Homer na Alasce. Z danych wynika także, że popularną destynacją jest Wesport w Waszyngtonie.

Jeśli nie USA, to Europa

W Europie znajdują się jedne z najbardziej zróżnicowanych miejsc połowowych na świecie. Jakie kierunki wybierają Polacy? Wielu z nich decyduje się na Islandię ze względu na piękne widoki i nietypowe gatunki ryb pływające w tamtejszych wodach. Reykjavik to stolica i największe miasto Islandii, w którym znajduje się kilka portów. To luksusowe miejsce do wędkowania z dedykowanymi jachtami i wieloma opcjami dla wędkarzy.
Wielu wędkarzy wybiera także Portugalię. Portugalskie wybrzeże Algarve to wakacyjny hotspot dla zamożnych mieszkańców Europy. To ekskluzywne miejsce znane z miejsc połowowych, pól golfowych i wspaniałych restauracji.
– Doświadczeni i zamożni wędkarze czarterują samoloty i wybierają urokliwe zakątki na całym świecie. Dzisiaj wędkarstwo to sport dla osób, które nie tylko lubią spędzać czas na łonie natury. Wędkarstwo zapewnia spokój i daje odpoczynek. Zamożne osoby poszukują rozrywki, która będzie ekskluzywna, ale też relaksująca – dodaje właściciel Corona Fishing.
Islandia i Portugalia to tylko nieliczne państwa europejskie, do których wybierają się zamożni wędkarze. Kolejną destynacją jest Szwecja.

Gdzie jeszcze wędkują zamożni wędkarze? Emiraty Arabskie

W Emiratach Arabskich znajdują się ekskluzywne miejsca do wędkowania. Co ważne, rybołówstwo jest tu jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu. Dubaj leży na wybrzeżu Zatoki Perskiej, która jest pełna różnorodnych gatunków ryb. Luksusowe wyprawy wędkarskie są dostosowane do połowu ryb, takich jak barakudy, zimorodki, graniki i lucjanowate .
Wyprawy wędkarskie to koszty rzędu od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Szacuje się, że wędkarze będą z roku na rok przeznaczać więcej środków finansowych na ekskluzywny sprzęt, a także zagraniczne wyprawy.

Kopiuj tekst Załączniki