4 pomysły na firmową imprezę integracyjną w outdoorze

Ecoflow
Informacja prasowa

Okres wiosenno-letni to idealny czas na organizację imprezy firmowej w plenerze. Obcowanie z naturą sprzyja pogłębianiu przyjacielskich więzi, odstresowuje i rozładowuje napięcia. Jak zorganizować wydarzenie, które dostarczy pracownikom moc niezapomnianych wrażeń i ułatwi im zbudowanie dobrych relacji? Przedstawiamy 4 pomysły na firmową imprezę integracyjną w outdoorze.

Spotkania integracyjne to filar sprawnie funkcjonującego i rozumiejącego się zespołu pracowników. Wspólne spędzanie czasu poza murami firmy wzmacnia relacje między poszczególnymi pracownikami, którzy mogą pokazać się z tej innej, prywatnej strony. W sezonie wiosenno-letnim warto wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i przenieść spotkanie integracyjne w plener! Co można robić w outdoorze?

Integracja z dobrym jedzeniem w tle

Zielone otoczenie, które tworzy aurę spokoju, radosne rozmowy pracowników, promienie słońca przyjemnie muskające skórę i zapach wyśmienitych pieczonych potraw, który przywołuje na myśl najmilsze wspomnienia z dziecięcych wakacji, spędzanych na wsi u dziadków – integracja w formie firmowego ogniska lub grilla to idealny sposób na odstresowanie, rozluźnienie atmosfery w zespole i odpoczynek od codziennych obowiązków zawodowych.

Organizacja ogniska lub grilla integracyjnego nie wymaga specjalnych umiejętności. Czasem wystarczy tylko trochę zaangażowania, żeby przygotować wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci pracowników. Najważniejszym etapem przygotowań jest wybór miejsca. Imprezę można zaplanować w prywatnym ogrodzie lub w specjalnie wyznaczonym miejscu np. na terenie należącym do obiektu wypoczynkowego lub restauracji.

Na imprezie nie może zabraknąć przyjemnej muzyki. Dobrym pomysłem jest zabranie laptopa lub specjalnego głośnika bezprzewodowego. Aby muzyka nie ucichła w najmniej spodziewanym momencie przyda się przenośna stacja zasilania, do której podłączymy sprzęt. – podpowiada Piotr Kuźniarski  z EcoFlow. – Stacja RIVER 2 o pojemności 256 Wh może zasilać głośnik przez niemal 8 godzin. – precyzuje.

Firmowe igrzyska olimpijskie – namiastka zdrowej rywalizacji

Zdrowa rywalizacja wzmacnia zespół! Współzawodnictwo kształtuje charakter, uczy kreatywności, rozwija logiczne myślenie, podnosi umiejętności przydatne w codziennej pracy, rozładowuje napięcia i… zapewnia wyśmienitą zabawę! Organizacja firmowych igrzysk olimpijskich wypełnionych po brzegi ciekawymi konkurencjami to świetny sposób na integrację.

Jakich zabaw nie może zabraknąć na takiej imprezie? Świetnie sprawdzi się sztafeta, wyścig w workach czy mecz piłki nożnej. Ciekawym rozwiązaniem jest gra „Ślepe zaufanie”. Zabawa polega na pokonaniu specjalnego toru przeszkód w parach. Haczyk? Jedna osoba ma zasłonięte oczy, a druga jest jej przewodnikiem. Konkurencja uczy skutecznej komunikacji, uważnego słuchania i współpracy.

Piesze wycieczki w nieznane

Czasem nie zdajemy sobie sprawy piękna i potencjału naszej najbliższej okolicy. Każdy region Polski jest urokliwy na swój sposób. Warto przynajmniej raz wybrać się na pieszą wycieczkę, by odkryć wspaniałe miejsca znajdujące się w otoczeniu. Wędrówka może być świetną okazją do integracji! Wspólny spacer wzmacnia więzi, poprawia nastroje w zespole i doskonale rozluźnia napiętą atmosferę.

Podstawą do udanej pieszej wycieczki jest porządny research. Istną kopalnią wiedzy na temat atrakcji w najróżniejszych zakątkach Polski jest internet, a w tym blogi i wideoblogi podróżnicze, czy też media społecznościowe.

Kemping w malowniczym miejscu – gwarancja niezapomnianych przygód

Wyjazd na kemping to ciekawa alternatywa dla klasycznego wyjazdu integracyjnego. Miłośnicy takiej formy spędzania wolnego czasu cenią ją za niezależność, wyjątkowy komfort i szerokie możliwości organizacyjne.

Firmowy wypoczynek na kempingu powinien obfitować w różne aktywności, które ułatwią pracownikom wzmacnianie koleżeńskich więzi. Obiekty, specjalizujące się w organizacji wydarzeń integracyjnych dla firm, zwykle oferują bogate programy rozrywkowe dostosowane do charakteru danego miejsca. Znajdziemy w nich takie aktywności jak wycieczki z przewodnikiem, sporty wodne i plażowe, imprezy tematyczne i inne. Często zapewniają też pełne wyżywienie oraz dodatkowe udogodnienia, które wpływają na komfort wypoczynku.

Na kemping także warto zabrać przenośną stację zasilania. Urządzenie może przydać się podczas awarii prądu, na sesji plenerowej w malowniczej okolicy czy na pikniku. Stacja RIVER 2 Max o pojemności 512 Wh bez problemu zasili 80% powszechnie używanych sprzętów. Może dostarczyć energii 60-watowej lodówce turystycznej nawet przez 12 godzin, czy też naładować drona aż 10 razy. Biwakowanie ze stacją jest zdecydowanie przyjemniejsze i… bezpieczniejsze – mówi Kuźniarski.

Integracja pracowników powinna stanowić nieodłączny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Kiedy pracownicy mają dobre relacje i dobrze czują się w swoim towarzystwie, bez problemu realizują wszystkie zadania zawodowe, z łatwością pokonują każdą przeszkodę i odnoszą sukcesy. Zgrany zespół pracowników to przepis na sukces w biznesie!

Kopiuj tekst Załączniki